Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2014, 10:06

autor: Adrian Werner

Conquest of Champions - ruszyła otwarta beta turowej strategii autorów PoxNora

Twórcy sieciowej strategii PoxNora uruchomili otwarte beta testy swojego nowego projektu. Jest nim gra Conquest of Champions łącząca elementy turowej strategii i kolekcjonerskiej karcianki.

Kilka lat temu kluczowa grupa deweloperów odpowiedzialnych za popularną sieciową strategię PoxNora opuściła studio Sony Online Entertainment i założyła własną firmę nazwaną Kihon Games. Pod nowym szyldem wydali kilka prostych aplikacji mobilnych, ale jednocześnie po cichu pracowali nad duchowym spadkobiercą swojego najsłynniejszego projektu, zatytułowanym Conquest of Champions. Tak jak poprzednia produkcja tych autorów, gra łączy elementy turowej strategii z kolekcjonerską karcianką. Teraz projekt osiągnął na tyle zaawansowany etap, że twórcy zdecydowali się na rozpoczęcie otwartych beta testów. Produkcja dostępna jest zarówno w formie przeglądarkowej, jak i tradycyjnego klienta, którego możemy pobrać i zainstalować na komputerach z systemami Windows lub OSX.

Akcja Conquest of Champions osadzona została w standardowym uniwersum fantasy. Zadaniem graczy jest kolekcjonowanie kart, tworzenie z nich własnych talii, a następnie wykorzystywanie ich do walki z innymi użytkownikami. Podczas każdej bitwy musimy wyeliminować bohatera strony przeciwnej i zniszczyć należące do nich ołtarze, jak również zadbać, aby rywal nie zrobił nam tego samego. W trakcie zabawy postacie nabywają punkty doświadczenia, które nie znikają po zakończeniu meczu. Ponadto dostępny jest system rzemiosła oraz opcja łączenia duplikatów kart w celu osiągnięcia jednej, znacznie mocniejszej wersji.

Bitwy rozgrywane są w systemie turowym. - Conquest of Champions - ruszyła otwarta beta turowej strategii autorów PoxNora - wiadomość - 2014-01-30
Bitwy rozgrywane są w systemie turowym.

Obecnie gra oferuje ponad 130 kart oraz sześciu herosów podzielonych na trzy frakcje, ale zawartość produkcji ma być regularnie rozbudowywana. Jak prawie wszystkie współczesne karcianki, Conquest of Champions wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Zakładający konto otrzymują na start jednego bohatera wraz z przypisaną mu talią. Wszystkie elementy wpływające na rozgrywkę, takie jak wirtualna waluta, cenne karty czy punkty doświadczenia można uzyskać poprzez samą rozgrywkę – wypełniając misje i biorąc udział w sieciowych starciach.

Pełna wersja Conquest of Champions ma zadebiutować za kilka miesięcy i na jej kształt wpłynie przebieg beta testów. Ponadto na oficjalnej stronie prowadzona jest obecnie akcja crowdfundingowa, w ramach której użytkownicy mogą wesprzeć twórców finansowo i otrzymać za to różnorodne nagrody.

  1. Conquest of Champions – oficjalna strona gry