Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 stycznia 2014, 09:44

Zniewolony, American Hustle - Weekendowe premiery kinowe

31 stycznia do kin wchodzą dwa bardzo głośne filmy, więc polskie premiery na ten weekend przebiegną pod znakiem Oscarów - Zniewolony zmierzy się z American Hustle, a do towarzystwa dołączy Jack Ryan i druga część Nimfomanki.

Zniewolony. 12 years a slave.

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Steve McQueen zasłynął w filmowym świecie Głodem i Wstydem – nagradzanymi filmami z Michaelem Fassbenderem. Kooperacja z aktorem trwa, ale tym razem gra on czarny charakter. Bohaterem historii jest Solomon Northup grany przez Chiwetela Eijofora, prawdziwa postać wolnego czarnoskórego Amerykanina, który w połowie XIX wieku zostaje oszukany, porwany, po czym sprzedany do niewoli. Tułaczka mężczyzny trwa 12 lat, zaś film o nim (oparty zresztą na autentycznych dziennikach) został okrzyknięty jedną z najlepszych produkcji minionego roku.

 1. Tytuł oryginalny: 12 years a slave
 2. Reżyseria: Steve McQueen
 3. Grają: Chiwetel Eijofor, Michael Fassbender, Brad Pitt

American Hustle

Źródło: tylkohity.pl
Źródło: tylkohity.pl

10 nominacji do Oscara wielu wystarczy za rekomendację. Innych może zachęcić fakt, że American Hustle to drugi pod rząd film Davida O. Russella (i pierwszy od 33 lat!), który zgarnął nominacje w 4 aktorskich kategoriach (nie licząc innych, prestiżowych wyróżnień). American Hustle to dziejący się w latach siedemdziesiątych kryminalny komediodramat, w którym para oszustów (Bale i Adams) muszą współpracować z agentem FBI (Cooper) by pogrążyć grupkę skorumpowanych polityków. Tyle o tym filmie się mówi, że chyba rzeczywiście warty jest Waszej uwagi. Tylko czy poradzi sobie w walce o polską publiczność?

 1. Reżyseria: David O. Russell
 2. Grają: Christian Bale, Jennifer Lawrence, Amy Adams, Bradley Cooper

Jack Ryan: Teoria chaosu

Źródło: tylkohity.pl
Źródło: tylkohity.pl

Ostatnia wyróżniona przeze mnie premiera tego tygodnia to typowy hollywoodzki film akcji z dużymi nazwiskami, a do tego korzystający z bardzo popularnej książkowej postaci. W agenta Jacka Ryana wcielali się już Alec Baldwin, Harrison Ford i Ben Affleck. Tym razem na ekranie będzie się dwoił i troił młody Chris Pine, któremu przyjdzie zmierzyć się z reżyserem i odtwórcą roli głównego złoczyńcy, Kennethem Brannaghem. Fabuła nie jest jakoś bardzo istotna – wystarczy rzec, że skupia się na watkach finansowych i spięciach na linii USA-Rosja. Teoria chaosu jest rebootem marki i (jeśli wierzyć opiniom zza oceanu) może się podobać fanom solidnych strzelanin i gonitw.

 1. Tytuł oryginalny: Jack Ryan: Shadow Recruit
 2. Reżyseria: Kenneth Brannagh
 3. Grają: Chris Pine, Kenneth Brannagh, Keira Knightley

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Nimfomanka, cz. 2 (kontynuacja kontrowersyjnego, ale i chwalonego filmu Larsa von Triera)
 2. Złodziejka książek (realizm magiczny w czasie wojny – mała dziewczynka, ukrywający się Żyd i pociecha odnajdywana w książkach),
 3. Heli (historia dwunastoletniej dziewczynki zakochanej w młodym uczniu szkoły policyjnej),
 4. Piłkarzyki rozrabiają (animacja o ożywionych piłkarzykach pomagających chronić małe miasteczko).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.