Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2014, 10:31

autor: Góral

Killzone: Shadow Fall - 2,1 mln egzemplarzy next-genowego FPS-a w sklepach

Killzone: Shadow Fall, jedna z gier startowych najnowszej konsoli PlayStation 4, osiągnęła nakład 2,1 mln egzemplarzy - poinformowała firma Sony. Tytuł, pomimo mieszanych recenzji, cieszy się więc sporym zainteresowaniem wśród użytkowników konsoli PlayStation 4.

Firma Sony poinformowała, że gra Killzone: Shadow Fall osiągnęła nakład 2,1 mln egzemplarzy. Przy podawaniu tej liczby pod uwagę wzięto pudełkowe wydania wysłane do sklepów oraz sprzedaż tytułu w wersji cyfrowej, w PlayStation Store. Nie oznacza to więc, że FPS holenderskiego studia Guerrilla Games trafił w takiej ilości do rąk graczy, ale i tak najnowsza część popularnej serii strzelanek dedykowanej konsolom koncernu Sony okazała się jedną z najpopularniejszych pozycji startowych japońskiego sprzętu. Sytuacja jest nieco zaskakująca, bo według mediów jest to jedna z gorszych odsłon cyklu (średnia w serwisie Metacritic wynosi 73 punkty, nasza recenzja w tym miejscu). Konkurencja na next-genowym poletku również nie jest łatwa (Battlefield 4, Call of Duty: Ghosts), ale mimo wszystko udało się osiągnąć sukces.

Wiadomość o sprzedaży Killzone: Shadow Fall opublikowana na Twitterze - Sony nie wyjaśnia tu jednak, że chodzi przede wszystkim o ilość gier wysłanych do sklepów.
Wiadomość o sprzedaży Killzone: Shadow Fall opublikowana na Twitterze - Sony nie wyjaśnia tu jednak, że chodzi przede wszystkim o ilość gier wysłanych do sklepów.

Next-gen koncernu Sony znika z półek jak ciepłe bułeczki (4,2 mln sprzedanych egzemplarzy). W pierwszych tygodniach po premierze klienci często narzekali na brak towaru w sklepach. Można więc śmiało zakładać, że część osób, które przyszły po samą konsolę, wychodzili ze sklepu ze specjalnym zestawem z Killzone: Shadow Fall, bo zabrakło „gołych” urządzeń. Dodatkowo marka dostępna jest na rynku od czasów PlayStation 2, więc na pewno ma oddane grono fanów, którzy bez zastanowienia wydali swoje pieniądze na grę. Wiele z 2,1 mln egzemplarzy najnowszej produkcji studia Guerrilla Games mogło zatem znaleźć nabywców.

Killzone: Shadow Fall - 2,1 mln egzemplarzy next-genowego FPS-a w sklepach - ilustracja #2Killzone: Shadow Fall to kolejna odsłona serii gier FPS tworzonych przez holenderskie studio Guerrilla Games. Pierwsza część ukazała się na konsoli PlayStation 2 w 2004 roku. Killzone 2 pojawił się dopiero po pięciu latach, już na PlayStation 3. W 2011 roku otrzymaliśmy „trójkę” na ten sam sprzęt. W międzyczasie fani handhelda PSP mogli zagrać w Killzone: Liberation, a posiadacze PlayStation Vita w zeszłym roku otrzymali grę Killzone Najemnik.

Shadow Fall opowiada o dalszych losach dwóch frakcji – Helghast i Vektan. Akcja produkcji rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach znanych z „trójki”. Obie nacje zamieszkują wielkie miasto podzielone na dwie części. Sytuacja jest bardzo napięta, napięta, a o porządek dba specjalna jednostka wojskowa, w której członka – Lucasa Kellana – wciela się gracz.