Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PSPPS4
Okładka Killzone: Liberation (PS4)
OkładkaKillzone: Liberation (PS4)

Killzone: Liberation

Dzieło holenderskiej firmy Guerilla Games bazujące na sukcesie serii Killzone, zaprojektowanej na konsole stacjonarne. W odróżnieniu jednak od niej, akcja w Killzone: Liberation przedstawiona jest w rzucie izometrycznym.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Killzone: Liberation Premiera

31paź2006

PSP

20cze2023

PS4 PS5

Gry podobne do Killzone: Liberation

Alienation

Ruiner

Clid the Snail

Killzone: Liberation stanowi produkt, bazujący na niekwestionowanym rynkowym sukcesie, odniesionym przez wydaną w 2004 roku pozycję pt. Killzone, przeznaczoną wyłącznie dla stacjonarnej konsoli PlayStation 2. Następne dzieło holenderskiej firmy Guerilla Games zostało zaprojektowane jedynie z myślą o kieszonkowej platformie PlayStation Portable i nie jest już grą z gatunku FPS, ponieważ oferuje emocjonujący system zabawy a la seria Metal Gear Solid.

Bieg wydarzeń obserwujemy zatem z perspektywy trzeciej osoby przy pomocy sprawnie funkcjonującej wirtualnej kamery, ukazującej szczegółowo dopracowane trójwymiarowe środowisko. Natomiast do naszych zadań należy przykładowo bezszelestne przemieszczanie się w konkretne miejsca, eliminowanie napotkanych przeciwników w drodze otwartej wymiany ognia itp. Rzecz jasna developerzy zaimplementowali szereg różnorodnych broni (m.in. karabin szturmowy z laserowym celownikiem i wyrzutnia rakiet), abyśmy mogli bezproblemowo usuwać niebezpiecznych oponentów z pola widzenia. Realizując kolejne założenia scenariusza odwiedzamy oczywiście sporo rozmaitych lokacji – trafiamy np. do portu, w którym znajduje się mnóstwo stalowych kontenerów, beczek z materiałami łatwopalnymi, dźwigów etc.

Warstwa fabularna prezentuje wypadki, dokonujące się po zakończeniu akcji Killzone. Ponownie kierujemy więc poczynaniami kapitana Jana Templara, stawiającego dzielnie czoła złowieszczemu Imperium Helghast. W odróżnieniu od pierwowzoru z platformy PS2 tym razem prowadzimy działania militarne na tyłach wroga w samotności. Rolę głównego antagonisty powierzono z kolei straszliwemu generałowi Metracowi, przetrzymującemu zakładników w południowej części planety Vekta.

Ostatnia modyfikacja 20 czerwca 2023

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-6  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 716 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Killzone: Liberation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Killzone: Liberation Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
PSP
PS4
PS5