Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2015, 14:41

autor: Góral

PlayStation 4 wkrótce doczeka się obniżki ceny?

W sieci sklepów Target pojawiła się informacja głosząca obniżenie ceny konsoli PlayStation 4 na amerykańskim rynku o 50 dolarów (z 399 na 349 dolarów). Podobny ruch wykonano ostatnio na terenie Japonii, więc niewykluczone, że wkrótce i w Europie doczekamy się niższej ceny urządzenia.

Podczas targów Tokyo Game Show firma Sony zapowiedziała obniżkę ceny konsoli PlayStation 4 o około 12%. Niestety wtedy była mowa tylko o Japonii, ale wygląda na to, że koszt zakupu sprzętu zmaleje także w innych krajach. Sugeruje to promocja w sieci sklepów Target, głosząca obniżenie ceny maszyny na amerykańskim rynku o 50 dolarów (z 399 na 349 dolarów). Niewykluczone więc, że skoro w Japonii gracze cieszą się tańszym PlayStation 4 i to samo najpewniej spotka mieszkańców USA, to prawdopodobnie doczekamy się niższej ceny także w Europie. Jak na razie firma Sony nie potwierdziła tych doniesień, ale pod koniec miesiąca odbędą się targi Paris Games Week, dla których japoński koncern zrezygnował z udziału w gamescom. Lepszej okazji do zapowiedzenia obniżki ceny konsoli PlayStation 4 w Europie wymarzyć sobie już nie można.

PlayStation 4 wkrótce doczeka się obniżki ceny? - ilustracja #1

Najnowsza konsola firmy Sony zadebiutowała na światowych rynkach w listopadzie 2013 roku. Urządzenie odniosło wielki rynkowy sukces, sprzedając się do końca czerwca bieżącego roku w ponad 25 milionach egzemplarzy. Wśród najważniejszych tytułów dostępnych na wyłączność warto wymienić Bloodborne, Until Dawn czy też inFamous: Second Son. Natomiast w przyszłości konsola doczeka się takich produkcji jak Uncharted 4: Kres Złodzieja od studia Naughty Dog i Horizon: Zero Dawn autorstwa ekipy Guerrilla Games.

Jednocześnie warto wspomnieć, że oprócz dostarczania nowych tytułów, firma Sony dba także o rozwój oprogramowania urządzenia. Niedawno miała miejsce premiera aktualizacji 3.0, która wprowadziła m.in. możliwość strumieniowania rozgrywki do serwisu YouTube, zapisywania screenów w formacie PNG czy też tworzenia społeczności skupionych wokół danej tematyki, np. ulubionego gatunku gier.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.