Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2015, 14:41

autor: Góral

PlayStation 4 wkrótce doczeka się obniżki ceny?

W sieci sklepów Target pojawiła się informacja głosząca obniżenie ceny konsoli PlayStation 4 na amerykańskim rynku o 50 dolarów (z 399 na 349 dolarów). Podobny ruch wykonano ostatnio na terenie Japonii, więc niewykluczone, że wkrótce i w Europie doczekamy się niższej ceny urządzenia.

Podczas targów Tokyo Game Show firma Sony zapowiedziała obniżkę ceny konsoli PlayStation 4 o około 12%. Niestety wtedy była mowa tylko o Japonii, ale wygląda na to, że koszt zakupu sprzętu zmaleje także w innych krajach. Sugeruje to promocja w sieci sklepów Target, głosząca obniżenie ceny maszyny na amerykańskim rynku o 50 dolarów (z 399 na 349 dolarów). Niewykluczone więc, że skoro w Japonii gracze cieszą się tańszym PlayStation 4 i to samo najpewniej spotka mieszkańców USA, to prawdopodobnie doczekamy się niższej ceny także w Europie. Jak na razie firma Sony nie potwierdziła tych doniesień, ale pod koniec miesiąca odbędą się targi Paris Games Week, dla których japoński koncern zrezygnował z udziału w gamescom. Lepszej okazji do zapowiedzenia obniżki ceny konsoli PlayStation 4 w Europie wymarzyć sobie już nie można.

PlayStation 4 wkrótce doczeka się obniżki ceny? - ilustracja #1

Najnowsza konsola firmy Sony zadebiutowała na światowych rynkach w listopadzie 2013 roku. Urządzenie odniosło wielki rynkowy sukces, sprzedając się do końca czerwca bieżącego roku w ponad 25 milionach egzemplarzy. Wśród najważniejszych tytułów dostępnych na wyłączność warto wymienić Bloodborne, Until Dawn czy też inFamous: Second Son. Natomiast w przyszłości konsola doczeka się takich produkcji jak Uncharted 4: Kres Złodzieja od studia Naughty Dog i Horizon: Zero Dawn autorstwa ekipy Guerrilla Games.

Jednocześnie warto wspomnieć, że oprócz dostarczania nowych tytułów, firma Sony dba także o rozwój oprogramowania urządzenia. Niedawno miała miejsce premiera aktualizacji 3.0, która wprowadziła m.in. możliwość strumieniowania rozgrywki do serwisu YouTube, zapisywania screenów w formacie PNG czy też tworzenia społeczności skupionych wokół danej tematyki, np. ulubionego gatunku gier.