Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Syndrome (PC)

Syndrome

Opracowany przez niezależne studio Camel 101 pierwszoosobowy survival horror w klimatach science fiction.

Przygodowe | FPP | science fiction | survival horror | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | rzeczywistość wirtualna

Okładka Syndrome (PC)

producent: Camel 101

wydawca: Camel 101

Strona oficjalna

data premiery gry:

6paź2016

PC

26sty2017

XONE PS4

Syndrome to osadzony w realiach science-fiction pierwszoosobowy survival horror, stworzony m.in. z myślą o użytkownikach platformy PC, XONE i PS4. Gra jest dziełem niezależnej ekipy Camel 101, stworzonej przez doświadczonych deweloperów ze studia Camel Entertainment. Zespół ten ma na swoim koncie kilka udanych tytułów, począwszy od prostych gier casualowych (np. Aquatica: The Sunken City) do całkiem rozbudowanych strategii RTS, takich jak Gemini Wars czy Mechs & Mercs: Black Talons.

Fabuła

Fabuła gry nie należy do specjalnie oryginalnych i rozgrywa się we wnętrzu rozległej stacji kosmicznej, gdzie kontrolowany przez graczy bohater budzi się z długiego, kriogenicznego snu. Dość szybko odkrywa jednak, że na stacji doszło do tragicznych i niewyjaśnionych zdarzeń, wskutek których część załogi nie żyje, a pozostali zamienili się w krwiożercze potwory. Celem zabawy jest oczywiście wyjaśnienie przyczyn takiego stanu rzeczy, w czym skutecznie przeszkadzają dość liczni przeciwnicy oraz szereg rozmaitych niebezpieczeństw.

Mechanika

Oferując dość wtórną warstwę fabularną, deweloperzy ze studia Camel 101 skupili się na takich aspektach gry, jak mechanika, klimat i grywalność. Syndrome stanowi zatem swoisty powrót do korzeni gatunku survival horror, kładącego nacisk nie na szybką akcję, ale klaustrofobiczny nastrój i wszechogarniające poczucie zagrożenia. Świat gry obserwujemy z oczu bohatera, a zabawa koncentruje się na eksploracji kolejnych lokacji stacji kosmicznej, odnajdywania tropów i rozwiązywania licznych zagadek, pozwalających stopniowo odkrywać tło fabularne całej historii. W toku rozgrywki, na nasze życie czyhają oczywiście wspomniane monstra – jednakże bezpośrednia walka z nimi należeć powinna do rzadkości. Głównym tego powodem jest mocno ograniczony arsenał broni oraz zapas dostępnej amunicji, którą będziemy musieli uważnie i mądrze zarządzać. Kluczem do sukcesu jest więc najczęściej ukrywanie się i unikanie przeciwnika, a także rozpoznanie jego mocnych i słabych stron, pozwalających wyprowadzić rywala w pole i zyskać kilka bezcennych sekund na ucieczkę.

Kwestie techniczne

Syndrome na platformie PC, XONE i PS4 odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną, wykorzystującą potencjał nowoczesnego sprzętu. Większość z odwiedzanych lokacji pogrążona jest w półmroku, co dało też twórcom możliwość stworzenia bardzo sugestywnego klimatu, wspomaganego grą świateł oraz dopracowaną warstwą dźwiękową. Dodatkowym atutem Syndrome (wyłącznie w wersji PC) jest wsparcie dla zestawów rzeczywistości rozszerzonej, takich jak Oculus Rift.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 5,6 / 10 na podstawie 15 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,5 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do Syndrome

Wymagania wiekowe Syndrome

18+

Wymagania sprzętowe Syndrome

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 3.0 GHz/AMD FX 2.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 1.5 GB GeForce GTX 480/Radeon HD 5970 lub lepsza, 9 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i3 2.2 GHz/AMD A6 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260/Radeon HD 5750 lub lepsza, 9 GB HDD, Windows Vista 64-bit

Danteveli_ Ekspert 23 października 2016

Jak co roku w okresie przed Halloween ( Straszdziernik – staram się żeby nazwa się przyjęła) rynek zalany jest masą filmów i gier o tematyce grozy. Większość z tych produkcji to szybki skok na kasę ludzi spragnionych odrobiny strachu. Czasem jednak pomiędzy kiepskimi tytułami można natrafić na coś godnego uwagi. Może nawet dojść, że w okresie tym na rynku pojawi się gra godna wpisania w poczet kanonu gatunku. Czy wydane ostatnio Syndrome jest właśnie taką produkcją?

5.5
Syndrome oraz Caffeine – poznaliśmy daty premier dwóch nowych horrorów
Syndrome oraz Caffeine – poznaliśmy daty premier dwóch nowych horrorów

wiadomość30 września 2015

W sieci pojawiły się interesujące informacje na temat dwóch nowych survival horrorów. Pierwszy z nich, Syndrome, tworzony jest przez studio Camel 101 i zadebiutuje w drugim kwartale 2016 roku na PC oraz konsolach XOne i PS4. Natomiast pierwszy epizod niezależnej gry Caffeine od Incandescant Imaging ukaże się na rynku 5 października wyłącznie na PC.

PC
XONE
PS4