Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2018, 10:40

autor: Adrian Werner

Obszerne gameplaye z gier Ashen, Devil's Hunt i Indivisible

W sieci pojawiły się trzy nowe zapisy rozgrywki z targów gamescom. Pozwalają one zobaczyć w akcji gry RPG Ashen i Indivisible oraz polską produkcję Devil’s Hunt.

Ashen. - Obszerne gameplaye z gier Ashen, Devil's Hunt i Indivisible - wiadomość - 2018-08-28
Ashen.

Tegoroczna edycja gamescomu już za nami, ale wciąż ukazują się świeże materiały wideo zarejestrowane podczas tej imprezy. Najnowszym tego owocem są trzy zapisy rozgrywki pochodzące z targów – z RPG-ów Ashen i Indivisible oraz z polskiej gry akcji Devil's Hunt. Projekty te nie wywołują aż takich emocji, jak wysokobudżetowe superprodukcje największych wydawców, ale wszystkie trzy zapowiadają się obiecująco i warto rzucić na nie okiem.

Ashen

ASHEN W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Aurora44
 2. Wydawca: Annapurna Interactive
 3. Gatunek: RPG
 4. Platformy: PC, XONE
 5. Data premiery: 2019 r.

Zacznijmy od Ashen, czyli RPG-a akcji będącego debiutanckim projektem nowozelandzkiego studia Aurora44. Produkcja zaoferuje mocno zręcznościowy system walki i otwartą strukturę świata. Ciekawie zapowiada się element sieciowy, stanowiący rozszerzoną wersję znanego z Journey tzw. pasywnego multiplayera. Podczas eksploracji świata będziemy mogli natknąć się na innych graczy, ale zabraknie opcji rozmowy. Z naszej perspektywy będą wyglądali jak zleceniodawcy zadań, a nie jak bohaterowie. Użytkownicy połączą siły na krótki czas, wypełniając przygody czy rozwiązując zagadki. Gdy się rozdzielą, to postać, którą spotkaliśmy zostanie przejęta przez sztuczną inteligencję i zamieszka w naszym miasteczku.

Duże nadzieje wiążemy z fabularnym tłem gry. W lipcu dowiedzieliśmy się bowiem, że przy opracowaniu historii świata oraz biografii postaci pomagał Mark Lawrence, czyli brytyjski pisarz znany z takich serii fantasy jak Rozbite Imperium, Wojna Czerwonej Królowej, czy Księga przodka.

Ashen zmierza na pecety oraz konsolę Xbox One. Na grę poczekamy do przyszłego roku.

 1. Oficjalna strona gry

Devil's Hunt

DEVIL’S HUNT W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Layopi Games
 2. Wydawca: 1C
 3. Gatunek: gra akcji
 4. Platformy: PS4, PC, XONE
 5. Data premiery: 2019 r.

Devil’s Hunt zapowiedziano w lipcu tego roku. Targi gamescom były pierwszą okazją, aby zobaczyć, jak gra prezentuje się w akcji.

Produkcja obsadzi nas w roli młodego mężczyzny, który po samobójstwie trafia do piekła i aby uniknąć wiecznych tortur zgadza się zostać egzekutorem pracującym dla Lucyfera. Na gameplayu możemy zobaczyć, że ta fabuła zostanie zrealizowana w formie liniowej trzecioosobowej gry akcji, stawiającej głównie na dynamiczne potyczki z demonami.

Devil’s Hunt ma się ukazać w przyszłym roku na PC, Xboksa One i PlayStation 4.

 1. Oficjalna strona gry

Indivisible

INDIVISIBLE W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Lab Zero Games
 2. Wydawca: 505 Games
 3. Gatunek: RPG
 4. Platformy: PS4, PC, XONE, Switch
 5. Data premiery: 2019 r.

Na Indivisible czekamy już długo – o grze po raz pierwszy usłyszeliśmy ponad trzy lata temu. Produkcja połączy mechanizmy kilku gatunków. Eksploracja świata wzorowana będzie na dwuwymiarowych platformówkach. Natomiast walka odbywać się ma w stylu znanym z RPG-ów.

Sądząc po gameplayu, taki koktajl może okazać się smakowity, a grze dodatkowego uroku doda śliczna kreskówkowa oprawa graficzna.

Indivisible powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Tutaj również premiera zaplanowana została na przyszły rok.

 1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach