Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2019, 09:51

autor: Adrian Werner

Pierwsze exclusive'y Epic Games Store trafiają na Steam

Dobiegają końca pierwsze umowy na wyłączność w Epic Games Store. Wczoraj na Steamie zadebiutowało RPG Ashen, a dzisiaj ukażą się tam gry Hello Neighbor: Hide and Seek oraz Hades: Battle out of Hell.

Hades: Battle Out of Hell trafi na Steama dzisiaj wieczorem. - Pierwsze exclusive'y Epic Games Store trafiają na Steam - wiadomość - 2019-12-10
Hades: Battle Out of Hell trafi na Steama dzisiaj wieczorem.

Na początku grudnia 2018 r. zadebiutował sklep Epic Games Store. Od początku jego główną strategią na pozyskanie klientów było wykupywanie czasowych exclusive’ów. Większość z nich zakładała roczny okres wyłączności, co oznacza, że na Steama właśnie zaczęły trafiać pierwsze produkcje tego typu. Wczoraj na platformie firmy Valve zadebiutowało RPG Ashen, a dzisiaj dołączą do niego Hello Neighbor: Hide and Seek oraz Hades: Battle out of Hell.

Ashen to RPG zainspirowane cyklem Dark Souls. Poza Steamem gra trafiła również na GOG.com. W pierwszym z tych sklepów kosztuje 114 złote, a w drugim 116 zł. Obie ceny są promocyjne, obniżone o 20% z okazji debiutu w tych serwisach. Równocześnie produkcja ukazała się na konsolach Switch i PlayStation 4. Na Xboksie One tytuł dostępny jest od grudnia ubiegłego roku.

W przypadku Ashen warto zwrócić uwagę na fakt, że na Steamie i GOG.com udostępniono również dodatek Nightstorm Isle, który w Epic Games Store ukazał się we wrześniu tego roku. Wyłączność obejmowała więc tylko podstawową wersję gry, a nie DLC. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie będzie w przypadku innych exclusive’ów, takich jak Metro Exodus czy Borderlands 3.

Z kolei Hades: Battle out of Hell to roguelike akcji autorstwa studia Supergiant Games, znanego z takich tytułów jak Bastion, Transistor czy Pyre. Gra nadal pozostaje w fazie wczesnego dostępu i zadebiutuje na Steamie dzisiaj ok. 18:00 czasu polskiego.

Trzy godziny później do sprzedaży w serwisie Steam powinno trafić Hello Neighbor: Hide and Seek, czyli przygodówka z elementami skradanki, będąca kontynuacją popularnej produkcji z 2017 roku.

Jeśli chodzi o przyszłe premiery tego typu, to w styczniu 2020 roku Steama trafi Genesis Alpha One, a w lutym dołączy do niego Metro Exodus. W marcu na platformie firmy Valve może zadebiutować Satisfactory, a w kwietniu Borderlands 3.

  1. Oficjalna strona gry Ashen
  2. Oficjalna strona Hades: Battle out of Hell
  3. Oficjalna strona gry Hello Neighbor: Hide and Seek