Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 15:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wieści ze świata (Fallout 4, Monster Hunter X, Indivisible, Chernobyl VR Project) 3/12/2015

Dziś piszemy m.in. o beta patchu 1.2.37 dla gry Fallout 4, sprzedaży Monster Hunter X, polskiej aplikacji Chernobyl VR Project oraz udanej zbiórce pieniędzy na Indivisible. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Fallout 4 – beta patch 1.2.37

Jak dobrze wiemy, patche dla gry Fallout 4 publikowane są przez studio Bethesda najpierw w wersji beta, a dopiero później pojawiają się w oficjalnym obiegu. Wczoraj zadebiutowała kolejna tego typu łatka, oznaczona numerem 1.2.37. Ulepsza ona stabilność gry i obsługę pamięci, poprawia wydajność w Corvega Assembly Plant oraz eliminuje błąd, przez który można utknąć przy terminalu. Jeżeli chcecie korzystać z łatek w wersji beta, musicie na Steamie kliknąć prawym przyciskiem myszy na Fallouta 4, wejść w ustawienia, zakładkę beta i wybrać odpowiednią opcję. Pamiętajcie jednak, że tego typu patche mogą powodować problemy.

Monster Hunter X – 1,5 mln sprzedanych egzemplarzy w dwa dni

Seria Monster Hunter od dawna jest jednym z najpopularniejszych cyklów gier wideo w Japonii, więc najnowsze doniesienia związane z ostatnią odsłoną, Monster Hunter X, nie powinny nikogo dziwić. Okazało się bowiem, że w ciągu zaledwie dwóch dni od momentu premiery produkcji w Kraju Kwitnącej Wiśni, tytuł dostępny wyłącznie na handheldzie 3DS sprzedał się w liczbie 1,5 miliona egzemplarzy. Wynik nie jest jednak do końca dokładny, gdyż nie wliczono do niego sprzedaży w eShopie, więc w rzeczywistości może być dużo wyższy. Mało tego, projekt napędził także sprzedaż kieszonsolki, która rozeszła się w tygodniu, w którym gra zagościła na japońskim rynku w około 130 tysiącach egzemplarzy, w porównaniu do 30 tysięcy tydzień wcześniej.

Indivisible ufundowane

W październiku donosiliśmy, że twórcy bijatyki Skullgirls zbierają w serwisie Indiegogo pieniądze na swój kolejny projekt. Na kilka dni przed zakończeniem akcji deweloperom udało się przekroczyć założony cel. Fanów poproszono o 1,5 miliona dolarów, a w chwili pisania niniejszej wiadomości Indivisible może się pochwalić ponad 1,6 miliona dolarów. Tytuł ma być platformową grą RPG akcji przeznaczoną na konsole Xbox One, PlayStation 4 i komputery PC. Premiera produkcji odbędzie się dopiero w 2018 roku.

The Farm 51 zapowiada Chernobyl VR Project

Polskie studio The Farm 51 (twórcy m.in. Deadfall Adventures i powstającego Get Even) ujawniło swój kolejny projekt – Chernobyl VR Project. Gliwicka ekipa nie tworzy jednak następnej produkcji, a aplikację dla urządzeń wirtualnej rzeczywistości pokroju Oculusa, Vive, PlayStation VR czy też Samsung GearVR. Będzie to „wirtualna wycieczka po opuszczonych miejscach Czarnobylu i Prypeci (…) coś w rodzaju filmu dokumentalnego, ale takiego filmu, do którego można wejść”. Program powstanie przy użyciu technologii wykorzystywanej w Reality 51 i ukaże się najprawdopodobniej w okolicach trzydziestej rocznicy wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu, czyli w kwietniu 2016 roku. Pozostałe szczegóły znajdziecie na poniższym materiale wideo oraz na facebookowym profilu projektu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: