Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 17:23

autor: Pirlond

Capcom wyjaśnia: odświeżony Resident Evil 2 nie będzie tylko remasterem

Capcom sprostował informacje zawarte w niedawnym raporcie finansowym za drugi kwartał 2015 roku fiskalnego, dotyczące odświeżonej wersji Resident Evil 2. Jeden z przedstawicieli firmy podkreślił, że produkcja nie będzie zwykłym remasterem, a pełnoprawnym remakiem.

Odświeżona wersja Resident Evil 2 ma być pełnoprawnym remake’iem. - Capcom wyjaśnia: odświeżony Resident Evil 2 nie będzie remasterem - wiadomość - 2015-12-03
Odświeżona wersja Resident Evil 2 ma być pełnoprawnym remake’iem.

W sierpniu tego roku oficjalnie zapowiedziano Resident Evil 2 Remake. Tytuł gry sugeruje, że wprowadzone w odświeżonej wersji oryginału zmiany będą znaczące i nie ograniczą się tylko do elementów kosmetycznych pokroju podbicia rozdzielczości. Wątpliwości w tej kwestii pojawiły się jednak po publikacji raportu finansowego Capcomu za drugi kwartał 2015 roku fiskalnego (zakończonego 30 października), w którym określono produkcję mianem zwykłego remastera. W odpowiedzi na pytania zaniepokojonych graczy pełniący w brytyjskim oddziale firmy funkcję dyrektora ds. marketingu Stuart Turner we wpisie na Twitterze oznajmił, że użycie słowa „remaster” jest wynikiem błędu, który wkradł się w trakcie tłumaczenia z języka japońskiego na angielski. Podkreślił jednocześnie, że zgodnie z wcześniejszymi obietnicami projekt będzie pełnoprawnym remake’iem.

Konkretnych szczegółów dotyczących gry wciąż brak. Nieznana jest też jej data premiery. Natomiast wiadomo, że producentem produkcji jest Yoshiaki Hirabayashi, który jest też jednym z pomysłodawców odświeżenia „dwójki”. Wcześniej pracował też nad remake’iem pierwszej części serii Resident Evil.

Resident Evil (znane w Japonii jako Biohazard) to cykl survival horrorów zapoczątkowany w 1996 roku. Dotychczas na rynku pojawiło się kilkanaście odsłon serii. Jakiś czas temu Capcom zaczął odświeżać jej najstarsze części – w styczniu wydano remake pierwszej, a w planach jest nowa edycja Resident Evil Zero.