Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 15:30

autor: Draug

Jedenasty Total War już w preprodukcji – seria wróci do historii

Przy okazji niedawnego pokazu gry Total War: Warhammer studio Creative Assembly zdradziło nam, że prowadzi już wstępne prace nad kolejną odsłoną swojej flagowej strategicznej serii. Jej akcja ponownie będzie toczyła się w realiach historycznych.

Gry, nad którymi pracuje obecnie Creative Assembly:

Jak wiadomo, Creative Assembly skupia teraz swoje wysiłki na grze Total War: Warhammer, a przy okazji zajmuje się jeszcze paroma innymi tytułami (np. dużym dodatkiem Age of Charlemagne do Total War: Attila). I mimo tego, że ma przy tym pełne ręce roboty, brytyjski deweloper wybiega już myślami w przyszłość. Jak dowiedzieliśmy się podczas ubiegłotygodniowego pokazu mapy strategicznej w pierwszym z wymienionych tytułów, w szeregach Creative Assembly wyodrębniony został mały, kilkuosobowy zespół, który prowadzi wstępne prace nad kolejną, jedenastą odsłoną serii Total War. Co zrozumiałe, producent nie podzielił się jej tytułem ani żadnymi szczegółami, ale jedna rzecz jest już pewna i jawna – ponownie przyjdzie nam toczyć boje w realiach historycznych.

”W fazie pre-produkcji mamy też następnego, historycznego Total Wara, przy którym mały zespół prowadzi obecnie prace koncepcyjne” – powiedział Petr Tomicek, programista z Creative Assembly.

Jakie realia chcielibyście zobaczyć w kolejnej głównej odsłonie serii Total War? - Jedenasty Total War już w pre-produkcji – seria wróci do historii - wiadomość - 2015-12-03
Jakie realia chcielibyście zobaczyć w kolejnej głównej odsłonie serii Total War?

Niestety, nie wiemy też, jak długo przyjdzie nam czekać na tę produkcję. Total War: Warhammer jest planowany jako cała trylogia (trzy osobne gry, ale możliwe do łączenia ze sobą), której pierwsza część zadebiutuje 28 kwietnia 2016 roku. Przypuszczalnie kolejne fragmenty będą debiutowały z przynajmniej rocznym opóźnieniem – jeśli nie dwuletnim, zważywszy że wszystkie odsłony powinny być zbliżone rozmiarami. Czy oznacza to więc, że jedenasty Total War z prawdziwego zdarzenia trafi na rynek dopiero w okolicach 2020 roku? Niekoniecznie – możliwe, że po premierze pierwszej z trzech gier duża część odpowiedzialnej za nią ekipy deweloperskiej zostanie przesunięta do „jedenastki”, a resztą trylogii będzie już zajmować się mniejszy zespół.