Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 14:48

autor: Pirlond

Na Xboksie One będzie można grać w gry z PC?

Całkiem możliwe, że za jakiś czas posiadacze Xboksów One będą mogli uruchomić na konsoli gry pecetowe. Wprowadzenie takiej funkcji rozważa Microsoft, a przynajmniej tak wynika z ankiety rozesłanej uczestnikom programu Xbox Live Rewards.

Fragment ankiety rozesłanej do uczestników programu Xbox Live Rewards. - Na Xboksie One będzie można grać w gry z PC? - wiadomość - 2015-12-03
Fragment ankiety rozesłanej do uczestników programu Xbox Live Rewards.

Osoby biorące udział w programie Xbox Live Rewards – w jego ramach użytkownicy w zamian za wykonywanie określonych wyzwań otrzymują punkty, które później mogą wymienić na różnorodne nagrody – dostały niedawno ankietę. Poproszono w niej o ocenę kilku zarówno już dostępnych, jak i planowanych funkcji Xboksa One, które podzielono na parę kategorii. Najciekawszą wydaje się opcja związana z mocniejszą integracją konsoli z systemem Windows 10, która ma umożliwić uruchamianie gier pecetowych na XONE. Produkcje stworzone z myślą o komputerach osobistych, które odpalone zostałyby na najnowszej platformie Microsoftu, otrzymałyby „rozszerzoną grafikę”, a także obsługę „dashboardu”. Ten ostatni element oznacza zapewne, że tytuły „blaszakowe” uzupełnione zostałyby m.in. o Osiągnięcia.

Na razie nie wiadomo oczywiście, jak dokładnie wspomniana funkcja miałaby działać. Warto też zaznaczyć, że ostatecznie nie musi ona zostać wprowadzona. Wygląda na to, że rozesłana ankieta ma charakter czysto informacyjno-marketingowy – za jej pomocą gigant z Redmond chce po prostu poznać opinie graczy dotyczące Xboksa One i jego różnorodnych opcji. Obecnie trudno stwierdzić, czy będą miały one jakiekolwiek przełożenie na rzeczywiste działania Microsoftu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.