Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2015, 14:48

autor: Pirlond

Na Xboksie One będzie można grać w gry z PC?

Całkiem możliwe, że za jakiś czas posiadacze Xboksów One będą mogli uruchomić na konsoli gry pecetowe. Wprowadzenie takiej funkcji rozważa Microsoft, a przynajmniej tak wynika z ankiety rozesłanej uczestnikom programu Xbox Live Rewards.

Fragment ankiety rozesłanej do uczestników programu Xbox Live Rewards. - Na Xboksie One będzie można grać w gry z PC? - wiadomość - 2015-12-03
Fragment ankiety rozesłanej do uczestników programu Xbox Live Rewards.

Osoby biorące udział w programie Xbox Live Rewards – w jego ramach użytkownicy w zamian za wykonywanie określonych wyzwań otrzymują punkty, które później mogą wymienić na różnorodne nagrody – dostały niedawno ankietę. Poproszono w niej o ocenę kilku zarówno już dostępnych, jak i planowanych funkcji Xboksa One, które podzielono na parę kategorii. Najciekawszą wydaje się opcja związana z mocniejszą integracją konsoli z systemem Windows 10, która ma umożliwić uruchamianie gier pecetowych na XONE. Produkcje stworzone z myślą o komputerach osobistych, które odpalone zostałyby na najnowszej platformie Microsoftu, otrzymałyby „rozszerzoną grafikę”, a także obsługę „dashboardu”. Ten ostatni element oznacza zapewne, że tytuły „blaszakowe” uzupełnione zostałyby m.in. o Osiągnięcia.

Na razie nie wiadomo oczywiście, jak dokładnie wspomniana funkcja miałaby działać. Warto też zaznaczyć, że ostatecznie nie musi ona zostać wprowadzona. Wygląda na to, że rozesłana ankieta ma charakter czysto informacyjno-marketingowy – za jej pomocą gigant z Redmond chce po prostu poznać opinie graczy dotyczące Xboksa One i jego różnorodnych opcji. Obecnie trudno stwierdzić, czy będą miały one jakiekolwiek przełożenie na rzeczywiste działania Microsoftu.