Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSANDSwitchPSVPC
Okładka Red Game Without a Great Name (AND)
OkładkaRed Game Without a Great Name (AND)

Red Game Without a Great Name

Utrzymana w lekko steampunkowym klimacie dwuwymiarowa gra zręcznościowa autorstwa krakowskiego studia iFun4All (będącego spółką-córką innego polskiego dewelopera, studia Bloober Team).

Zręcznościowe | steampunk | 2D | polskie | side-scroll

Red Game Without a Great Name Premiera

28lip2015

iOS

9gru2015

PC

15gru2015

PSV

24lip2017

AND

7gru2017

Switch

Gry podobne do Red Game Without a Great Name

Limbo

Unmechanical

Shadow Bug

Red Game Without a Great Name na platformie PSV, AND itd. to utrzymana w lekko steampunkowym klimacie dwuwymiarowa gra zręcznościowa, za której powstanie odpowiada krakowskie studio iFun4All, będące spółką-córką innego rodzimego dewelopera – firmy Bloober Team. Tytuł pierwotnie powstał z myślą o urządzeniach mobilnych, działających pod kontrolą systemów iOS, a później przeniesiono go również na konsolę PlayStation Vita i komputery PC, a także system Android.

Akcja gry toczy się w świecie przyszłości, w którym jednak wciąż korzysta się z przestarzałych metod komunikowania się, takich jak tradycyjna poczta. Ponieważ jest to miejsce dość niebezpieczne i nie do wszystkich rejonów potrafią dotrzeć zwykli dostarczyciele listów, część przesyłek doręczana jest przez stworzone specjalnie do tego celu mechaniczne ptaki. Gracze wcielają się w jednego z takich robotów, którego misją jest dostarczanie do odbiorców sekretnych wiadomości pocztowych.

Kampania składa się z 60 zróżnicowanych misji, w trakcie których przemierzamy rozmaite, niezbyt przyjazne lokacje, pełne pułapek i niebezpieczeństw. W każdej z nich naszym zadaniem jest bezpieczne dostarczenie przesyłki oraz zebranie rozsianych po planszy kółek zębatych, których w całej grze jest 180. Na szczęście kierowany przez nas ptak nie jest całkowicie bezbronny i posiada m.in. zdolność teleportacji oraz możliwość korzystania z dodatkowych power-upów. To pozwala mu wychodzić cało z rozmaitych opresji i na różne sposoby radzić sobie z napotykanymi trudnościami.

Red Game Without a Great Name na platformie PSV, AND itd. cechuje się stworzoną na silniku Unity, klimatyczną, dwuwymiarową oprawą graficzną, w której zgodnie z tytułem gry dominują różne odcienie czerwieni. Całości towarzyszy przyjemna, lekko swingująca ścieżka dźwiękowa.

Ostatnia modyfikacja 26 lipca 2017

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Red Game Without a Great Name

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Red Game Without a Great Name Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8600/Radeon HD 2600 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7/8/10
iOS
PSV
PC
AND
Switch