Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcji3DSPSVSwitchWiiUiOS
Okładka Severed (3DS)

Severed

Osadzona w klimatach fantasy brutalna, dynamiczna gra akcji autorstwa studia DrinkBox, znanego z takich produkcji jak Mutant Blobs Attack czy Guacamelee. W grze Severed wcielamy się w postać wojowniczki, która odkrywa, że straciła lewą rękę.

Akcji | FPP | fantasy | 2D | dungeon-crawler | indie

Okładka Severed (3DS)

data premiery gry:

26kwi2016

PSV

28lip2016

iOS

20wrz2016

3DS WiiU

5sie2017

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Severed na PSV, Switch itd. to dynamiczna gra akcji osadzona w klimacie fantasy. Projekt opracowało znane z Mutant Blobs Attack oraz przebojowego Guacamelee studio DrinkBox.

Fabuła

Gracze wcielają się w wojowniczkę, która po przebudzeniu odkrywa, że straciła lewą rękę i podczas przygód będzie musiała m.in. poznać prawdę o tym, jak doszło do jej okaleczenia. Akcja osadzona została w pełnej magii, fantastycznych cywilizacji i prastarych ruin krainie o otwartej strukturze, którą eksplorujemy z perspektywy pierwszej osoby. Autorzy nie wprowadzili żadnych sztucznych ograniczeń swobody zwiedzania krainy i gracz co najwyżej zginie, zapuściwszy się w rejony zamieszkałe przez zbyt potężnych wrogów.

Mechanika

Zabawa polega głównie na toczeniu dynamicznych potyczek z różnorodnymi wrogami. System walki oparto na gestach i jest on prosty do opanowania, ale osiągnięcie poziomu mistrzowskiego wymaga sporego nakładu pracy. Zwykłe cięcia wykonujemy, kreśląc linie w miejscach, które chcemy zaatakować, a bardziej skomplikowane techniki aktywujemy, rysując właściwe symbole. Każdy przeciwnik ma własny styl walki i aby odnieść zwycięstwo, musimy poznać jego mocne oraz słabe strony. Kluczową rolę odgrywa także mechanika odrąbywania przeciwnikom kończyn. Jest to nie tylko skuteczny sposób eliminowania wrogów – takie obcięte części możemy potem przyczepić do ciała bohaterki, zwiększając jej potencjał bojowy oraz zapewniając dostęp do nowych technik walki oraz zaklęć.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Severed na platformę PSV, Switch itd. jest nietypowa oprawa graficzna, którą wykonano w stylu wzorowanym na europejskich komiksach dla dojrzałych odbiorców. Pozytywne wrażenia dodatkowo wzmacnia minimalistyczny interfejs, zaprojektowany tak, aby jego elementy pojawiały się na ekranie jak najrzadziej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Severed

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.
Severed nową grą twórców Guacamelee
Severed nową grą twórców Guacamelee

wiadomość14 kwietnia 2014

Twórcy Guacamelee zapowiedzieli grę akcji Severed. Wcielimy się w niej w wojowniczkę eksplorującą pełną magii krainę fantasy i zwiększającą swoją siłę poprzez podczepianie do własnego ciała odrąbanych kończyn przeciwników.

PSV
3DS
WiiU
iOS
Switch