Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2014, 12:26

autor: Adrian Werner

Severed nową grą twórców Guacamelee

Twórcy Guacamelee zapowiedzieli grę akcji Severed. Wcielimy się w niej w wojowniczkę eksplorującą pełną magii krainę fantasy i zwiększającą swoją siłę poprzez podczepianie do własnego ciała odrąbanych kończyn przeciwników.

Znane z Mutant Blobs Attack oraz przebojowego Guacamelee studio DrinkBox ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim gra akcji zatytułowana Severed, w której będziemy podróżowali po pełnym przeciwników świecie fantasy i rozwijali postać poprzez przyłączanie do niej odciętych części ciał wrogów. System walki oparty zostanie jednak na gestach, więc produkcja powstaje głównie z myślą o urządzeniach mobilnych. Autorzy chcą jednak wypuścić swoje dzieło na praktycznie każdą platformę sprzętową, gdzie interfejs tego typu może być odtworzony. Deweloperzy rozważają więc opracowanie wersji na konsole 3DS, Wii U, PlayStation Vita, jak również Xboksa One z wykorzystaniem Kinecta oraz PlayStation 4 z kontrolerem Move. Niestety, na premierę poczekamy jeszcze sporo czasu, gdyż nastąpi ona dopiero w przyszłym roku.

W Severed wcielimy się w wojowniczkę, która po przebudzeniu odkrywa, że straciła lewą rękę i podczas przygód będzie musiała m.in. poznać prawdę o tym jak doszło do jej okaleczenia. Akcja osadzona zostanie w świecie o otwartej strukturze, który eksplorować będziemy z perspektywy pierwszej osoby. Autorzy nie planują żadnych sztucznych ograniczeń swobody zwiedzania krainy i gracz co najwyżej zginie zapuściwszy się w rejony zamieszkałe przez zbyt potężnych wrogów.

Severed nową grą twórców Guacamelee - ilustracja #1

System walki oparty zostanie na gestach i został zainspirowany rozwiązaniami z takich tytułów jak Mike Tyson's Punch-Out czy seria Infinity Blade. Jednocześnie ma oferować znacznie większą głębię niż te produkcje. Proste cięcia będziemy wykonywali kreśląc linie w miejscach, które chcemy zaatakować, a bardziej skomplikowane techniki aktywujemy rysując właściwe symbole. Każdy przeciwnik posiadać ma własny styl walki i aby odnieść zwycięstwo będziemy musieli poznać jego mocne oraz słabe strony.

Kluczową rolę odegra mechanika odrąbywania przeciwnikom kończyn. Ma to być nie tylko skuteczny sposób eliminowania wrogów, ale takie obcięte części ciała będziemy mogli podłączyć również do bohaterki, zwiększając jej potencjał bojowy oraz zapewniając dostęp do nowych technik walki oraz zaklęć.

  1. DrinkBox – oficjalna strona studia
Severed nową grą twórców Guacamelee - ilustracja #2
Severed nową grą twórców Guacamelee - ilustracja #3
Severed nową grą twórców Guacamelee - ilustracja #4
Severed nową grą twórców Guacamelee - ilustracja #5