Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2014, 12:42

autor: Draug

Homeworld Remastered – edycja kolekcjonerska otrzyma 30-centymetrową figurkę statku matki

Podczas imprezy PAX East studio Gearbox Software poinformowało, że edycja kolekcjonerska gier Homeworld Remastered 1 i 2 będzie zawierała 30-centymetrową figurkę statku matki. Jest to wynik ankiety, która miała miejsce na oficjalnej stronie tego tytułu w ostatnich tygodniach. „Kolekcjonerka” powstanie tylko w paru tysiącach kopii i będzie kosztowala ok. 100 dolarów.

Nieco ponad miesiąc temu informowaliśmy o starcie oficjalnej strony internetowej odświeżonych wersji gier z serii Homeworld, przy okazji którego okazało się, że reedycje zadebiutują w pakiecie o nazwie Homeworld Remastered Collection. Przekonaliśmy się też wówczas, że na owej witrynie trwa ankieta, w której gracze mogą zdecydować, jaka forma edycji kolekcjonerskiej omawianego zestawu ma zostać przygotowana. Podczas panelu na zakończonej wczoraj imprezie PAX East studio Gearbox Software poinformowało, że kwestionariusz został zamknięty, a decyzją graczy „kolekcjonerka” otrzyma większą, 30-centymetrową figurkę statku matki (alternatywą był model o wysokości 15 centymetrów). Będzie to szczegółowa replika, ręcznie zdobiona, wykonana z syntetycznej żywicy ABS i zaopatrzona w światełka LED zasilane kablem USB.

Tak oto prezentuje się omawiany statek matka w grze (w prawym górnym rogu widoczna hipotetyczna wizualizacja figurki). - Homeworld Remastered – edycja kolekcjonerska otrzyma 30-centymetrową figurkę statku matki - wiadomość - 2014-04-14
Tak oto prezentuje się omawiany statek matka w grze (w prawym górnym rogu widoczna hipotetyczna wizualizacja figurki).

Deweloper zapowiedział, że powstanie raptem kilka tysięcy egzemplarzy edycji kolekcjonerskiej, toteż szanse na to, że trafi ona do sprzedaży detalicznej w Polsce, są niewielkie. Zdradzono też, że jej przygotowanie zmusiło Gearbox do poniesienia niemałych wydatków, które twórcy mają nadzieję zwrócić sobie na sprzedaży omawianego wydania. Jeden z członków zespołu zażartował, że na jego stworzenie wydano wręcz „nieodpowiedzialną” ilość pieniędzy.

Przypomnijmy, że oprócz wspomnianej repliki, w skład „kolekcjonerki” mają wejść następujące komponenty: kody umożliwiające pobranie cyfrowych edycji gier Homeworld Remastered i Homeworld Remastered 2, drukowana instrukcja, album z grafikami koncepcyjnymi oraz brelok do kluczy. Nie podano jeszcze, ile wyniesie cena tego wydania, lecz w czasie trwania ankiety jej koszt szacowano na ok. 100 dolarów (w przeliczeniu ok. 300 zł).

Natomiast tak może wyglądać pozostała zawartość edycji kolekcjonerskiej.
Natomiast tak może wyglądać pozostała zawartość edycji kolekcjonerskiej.

Niestety, w dalszym ciągu nie wiemy, kiedy dojdzie do premiery Homeworld Remastered Collection, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że debiut nastąpi jesienią bieżącego roku. Warto też przypomnieć, że odświeżone wersje kultowych strategii kosmicznych, stworzonych pierwotnie przez studio Relic Entertainment, będą oferowały przede wszystkim oprawę graficzną dostosowaną do dzisiejszych standardów, a także przebudowany tryb multiplayer oraz odnowione filmy przerywnikowe i ścieżkę dźwiękową.