Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3PSVPS4ANDXONEPCiOS
Okładka Chroma Squad (PS3)

Chroma Squad

Utrzymana w oldskulowej stylistyce humorystyczna gra strategiczna, opracowana przez twórców Knights of Pen & Paper – studio Behold.

Strategiczne | turowe | elementy RPG | 2D | indie

Okładka Chroma Squad (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PSV PS3

30kwi2015

PC

18maj2017

iOS

19maj2017

AND XONE PS4

Chroma Squad to humorystyczna strategia zainspirowana niskobudżetowymi serialami w stylu Power Rangers. Grę opracowało studio Behold, czyli autorzy Knights of Pen & Paper.

W Chroma Squad wcielamy się rolę twórcy serialu typu super sentai. Jest to japoński termin, opisujący produkcje telewizyjne, w których grupa superbohaterów walczy ze złem za pomocą własnych indywidualnych nadludzkich umiejętności oraz superbroni (często w postaci mechów). Gra pełnymi garściami czerpie z bogatej duchowej spuścizny tego gatunku i jest wypchana po brzegi odniesieniami do popularnych produkcji tego typu z lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Kampania opowiada o przygodach grupy kaskaderów, którzy po latach występów w cudzych projektach postanawiają stworzyć własny serial i zatrudniają nas jako swojego menadżera. Gra jest strategią ekonomiczną, ale mimo to posiada rozbudowany wątek fabularny i kilka alternatywnych zakończeń, zależnych od podejmowanych przez nas decyzji.

Rozgrywka toczy się w systemie turowym i obejmuje zarówno aspekt ekonomiczny, jak i taktyczne bitwy. Do naszych obowiązków należy m.in. zatrudnianie aktorów, dobieranie ich kostiumów oraz wyznaczanie im roli w scenach. Główni bohaterowie serialu posiadają unikalne drzewka rozwoju, za pomocą których z odcinka na odcinek uczą się nowych umiejętności i ataków. Zajmujemy się również techniczną stroną produkcji, co wymaga kupowania i ulepszania sprzętu, w tym kamer, mikrofonów, elementów scenografii oraz lamp.

Po wszystkich tych przygotowaniach przychodzi czas na rozpoczęcie filmowania odcinków. Zostały one zrealizowane w formie przypominającej taktyczne RPG. W nich dowodzimy całym oddziałem bohaterów podczas starć z coraz potężniejszymi wrogami. W walce wspomagają nas pomocne telewizyjne gadżety, np. wykorzystanie fajerwerków w scenie zwiększa siłę naszych ataków. Nasza praca nie kończy się jednak tylko na produkcji serialu - musimy również organizować kampanie marketingowe, publikować komiksy oraz prowadzić interakcje z fanami. Poza trybem dla pojedynczego gracza dostępna się również opcja multiplayer, w której seriale różnych użytkowników muszą konkurować ze sobą o widzów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Chroma Squad

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Chroma Squad

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB lub lepsza
  • 250 MB
  • Windows XP/Vista/7/8
Chroma Squad – RPG w klimatach Power Rangers trafi na iOS i Androida w przyszłym roku
Chroma Squad – RPG w klimatach Power Rangers trafi na iOS i Androida w przyszłym roku

wiadomość6 września 2016

Ludzie z Behold Studios poinformowali, że mobilna wersja taktycznego RPG-a Chroma Squad ukaże się na początku przyszłego roku.

PC
PS3
PS4
PSV
iOS
AND
XONE