Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 września 2016, 12:18

Chroma Squad – RPG w klimatach Power Rangers trafi na iOS i Androida w przyszłym roku

Ludzie z Behold Studios poinformowali, że mobilna wersja taktycznego RPG-a Chroma Squad ukaże się na początku przyszłego roku.

Chroma Squad, czyli taktyczne turowe RPG, w którym kierujemy bohaterami w stylu tych z serialu Power Rangers, zostało zapowiedziane trzy lata temu. Od początku twórcy informowali, że w planach jest wersja mobilna, ale potem skoncentrowali się na wydaniu pecetowym i od jego premiery w zeszłym roku Behold Studios milczało na temat konwersji na smartfony i tablety. Na szczęście okazało się, że w rzeczywistości po cichu pracowali nad przeniesieniem produkcji na platformy przenośne i właśnie ogłosili, że na początku przyszłego roku gra trafi na iOS-a, Androida oraz PlayStation Vitę.

Gra oparta jest na wyśmienitym pomyśle. Zamiast udawać, że postacie są prawdziwymi bohaterami Chroma Squad opowiada o grupie kaskaderów, którzy brali udział w produkcji wielu seriali typu sentai. Po latach występów w cudzych projektach postanawiają stworzyć własny serial, a w roli menadżera zatrudniają nas.

Chroma Squad łączy taktycznego RPG-a z elementami strategii ekonomicznej. Na tej drugiej płaszczyźnie jako producent serialu musimy zatrudniać aktorów, tworzyć rekwizyty, scenografie i kostiumy oraz przeprowadzać akcje marketingowe. Natomiast podczas kręcenia odcinków zajmujemy się głównie toczeniem turowych potyczek. Podczas nich musimy co pewien czas zmierzyć się z gigantycznymi potworami, do pokonania których wykorzystujemy mecha.

Nasi podopieczni posiadają obszerne drzewka rozwoju pozwalające na sporą swobodę w kształtowaniu ich ścieżki kariery. Z odcinka na odcinek zdobywają oni nowe zdolności i ataki, pozwalające skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami. Jednocześnie system walki kładzie duży nacisk na współpracę członków drużyny, umożliwiając przeprowadzanie bardzo skutecznych manewrów grupowych.

Wszystko to ukazane jest w pełnej dużych pikseli stylistyce retro. Autorom udało się wyśmienicie odtworzyć klimat sentai. Opowiadane historie są ekscytujące i kolorowe, ale jednocześnie urzekają także celową kiczowatością. Do tego Chroma Squad wypełnione jest po brzegi doskonałym humorem. Wszystko to w sumie składa się na bardzo udaną produkcję, która powinna okazać się godną uwagi propozycją dla użytkowników iOS-a i Androida w przyszłym roku.

Oficjalna strona gry

Chroma Squad w serwisie Steam