Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2017, 14:00

Creative Assembly ujawnia plany rozwoju serii Total War

Studio Creative Assembly podzieliło się informacjami na temat przyszłości serii Total War. Niektóre z dotychczasowych odsłon strategicznego cyklu - w tym pierwszy Warhammer - otrzymają kolejne dodatki, a zespół pracuje nad dwoma historycznymi produkcjami.

Pracownicy studia Creative Assembly nie mogą narzekać na brak zajęcia. Od dawna w sieci pojawiają się doniesienia, że twórcy serii Total War pracują nie tylko nad kontynuacją Total War: Warhammer, lecz także innymi grami ze swojego flagowego cyklu. Dziś, w ramach „rozgrzewki przed E3”, dowiedzieliśmy się co nieco na temat planów brytyjskiego dewelopera, które ujawniono na oficjalnej stronie marki Total War. Zacznijmy od darmowego DLC do pierwszej adaptacji Warhammera, zatytułowanego Old Friend. Dodatek ma zadebiutować przy okazji nieujawnionego letniego wydarzenia, przy czym zespół zaznacza, że nie ma co liczyć na masę zawartości. Ponadto TW: W otrzyma nową frakcję (nie, nie Kislev), mającą oferować „unikatową mechanikę rozgrywki”, której będzie towarzyszyć kilka mniejszych aktualizacji i bezpłatnych DLC.

Creative Assembly powróci do historycznych realiów w kolejnych odsłonach Total War. - Creative Assembly ujawnia plany rozwoju serii Total War - wiadomość - 2017-06-12
Creative Assembly powróci do historycznych realiów w kolejnych odsłonach Total War.

Nie będą to jedyne dodatki dla gier z cyklu Total War. Creative Assembly obiecuje też wydanie fabularnego rozszerzenia dla jednej z „ostatnich historycznych odsłon cyklu”, zapewne Rome II lub Attila, sądząc po udostępnionej grafice koncepcyjnej (widocznej powyżej). Studio kontynuuje też pracę nad projektem osadzonym w nowej dla serii epoce, o której po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec 2016 roku. Niestety, wciąż nie podano żadnych konkretów. Niewiele więcej ujawniono na temat drugiej historycznej produkcji, która ma powrócić do okresu historycznego znanego fanom serii, ale – zdaniem twórców – z niewykorzystanym wcześniej potencjałem. Zdradzono też, że mowa o czasach przełomu, kiedy to pojedyncze decyzje mogły mieć ogromny wpływ na historię. W zamierzeniu studia tytuł ma być tym dla jednej z gier z serii, czym był samodzielny Zmierzch Samurajów dla epoki wojen boshin.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej