Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2018, 11:43

autor: Góral

Nowe screeny z Shenmue 3

Podczas imprezy Monaco Anime Game International Conferences 2018 (MAGIC 2018) studio Ys Net opublikowało kilka nowych screenów z Shenmue III.

Ryo vs. starzec. - Nowe screeny z Shenmue 3 - wiadomość - 2018-02-25
Ryo vs. starzec.
Shenmue III w skrócie:
  • trzecia odsłona serii przygodowych gier akcji;
  • pierwsza część ukazała się w 1999 roku, a druga dwa lata później;
  • nad grą pracuje studio Ys Net, dowodzone przez Yu Suzukiego – „ojca” cyklu.

Studio Ys Net opublikowało kilka nowych screenów z Shenmue III, pochodzących z imprezy Monaco Anime Game International Conferences 2018 (MAGIC 2018). Zaprezentowano na nich niewidziane wcześniej postacie, o których niestety nic nie wiemy. Deweloperzy w ogóle są dość oszczędni w słowach i nie zdradzają zbyt wielu szczegółów. Cały czas nie wiemy też, czy projekt faktycznie pojawi się w tym roku. Niby przed kilkoma tygodniami zapewniono, że tak się stanie, ale podczas MAGIC 2018 raczej unikano tematu daty premiery. Niemniej obecnie gra planowana jest na drugą połowę bieżącego roku. Projekt ukaże się na konsoli PlayStation 4 i PC-tach.

Ryo - człowiek jednej miny. - Nowe screeny z Shenmue 3 - wiadomość - 2018-02-25
Ryo - człowiek jednej miny.

Prace nad Shenmue III trwają od dłuższego czasu. Produkcja została zapowiedziana w czerwcu 2015 roku i wtedy też rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na dofinansowanie projektu. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem – twórcom udało się pozyskać od fanów ponad 6 milionów dolarów. Pierwotnie tytuł miał się ukazać w 2017 roku, ale w jego połowie poinformowano, że tak się nie stanie, gdyż deweloperzy potrzebują więcej czasu. Podczas prac odkryto bowiem nowe możliwości, które zaowocują ładniejszą i bardziej rozbudowaną grą, na którą jednak dłużej poczekamy.