Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2018, 11:05

autor: Krzysztof "Movis" Sobiepan

Wieści ze świata (Shenmue III, Overwatch, Sumo Digital) 03/01/2018

Dziś piszemy o kolejnych zapewnieniach dot. premiery Shenmue III w 2018 roku, pracach nad nowym bohaterem w Overwatch i kupnie przez Sumo Digital twórców EVE: Valkyrie, osieroconych niedawno przez CCP Games. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shenmue III nadal w 2018 roku?

Ryu zawsze wygląda na spiętego. Pewnie to te brwi… - Wieści ze świata (Shenmue III, Overwatch, Sumo Digital) 03/01/2018 - wiadomość - 2018-01-03
Ryu zawsze wygląda na spiętego. Pewnie to te brwi…

Shenmue III – kontynuacja sławnej serii gier przygodowych rozpoczętej jeszcze na Dreamcaście – po niezwykle udanej kampanii na Kickstarterze miała ukazać się na rynku jeszcze w poprzednim roku. Ostatecznie premiera tytułu została opóźniona do „drugiej połowy 2018 roku”. W niedawnej wiadomości na Twitterze Cedric Biscay – prezes odpowiedzialnej za dystrybucję i marketing gry firmy Shibuya Productions – zapewnił przy okazji noworocznych życzeń, że Shenmue III pojawi się w tym roku na PC i PS4. Nie jest to może najbardziej wiążąca informacja, ale może napawać fanów dodatkowym optymizmem.

Overwatch śmiało patrzy w przyszłość

Designer Jeff Kaplan od czasu do czasu stara się przypominać fanom strzelanki Overwatch, co czeka ich w najbliższym czasie i nad czym pracuje obecnie jego zespół. Wraz z noworocznymi pozdrowieniami nadeszła pora na podsumowanie minionych 12 miesięcy i krótkie spojrzenie w przyszłość. Z ważniejszych wieści, Blizzard ma podobno testować nowego bohatera, roboczo określanego jedynie jako „hero 27”. Niedługo mają się także ukazać ligowe skórki oraz kolejna mapa – Blizzard World. Pewne zmiany nastąpią także w trybie rankingowym, a fani mogą przygotowywać się na kolejne wydarzenie Chińskiego Nowego Roku, tym razem Psa.

Twórcy EVE: Valkyrie w rękach Sumo Digital

Islandzka firma Crowd Control Productions (EVE Online) w 2017 roku wycofała się z tworzenia produkcji w wirtualnej rzeczywistości i wystawiła swoje studia VR na sprzedaż. Odpowiedzialny za kosmiczną strzelankę EVE: Valkyrie zespół CCP Newcastle właśnie znalazł nowego właściciela – Sumo Digital. Sumo nie jest wybitnie znanym deweloperem – producent był odpowiedzialny za LittleBigPlanet 3, a ostatnio zajmował się pracami pomocniczymi przy Hitmanie, serii Forza Horizon oraz Crackdown 3. Teoretycznie autorzy pracują obecnie nad Dead Island 2, ale nie wiadomo czy gra nie utknęła w deweloperskim limbo. Samodzielnie wydali zaś zacnego indyka Snake Pass.

Dzięki zakupowi firma zyskała 34 nowych pracowników i kolejną, trzecią już lokację w Wielkiej Brytanii. Nie zdradzono, czym zajmie się nowy zespół, ale niewykluczone, że będzie to projekt w VR.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. My Hero Academia: One's Justice
 2. Total War: Warhammer II - Rise of the Tomb Kings
 3. Heroes of the Storm
 4. Consortium: The Tower
 5. Fantasy Strike
 6. Sand is the Soul
 7. 20XX
 8. Waltz of the Wizard
 9. Star Wars: Droid Repair Bay
 10. Pako 2
 11. Puzzle Fighter
 12. Stand Out: VR Battle Royale

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Iron Harvest rozgrywka z dema technologicznego
 2. Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall Kri (PL)