Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchXONE
Okładka Sand is the Soul (PC)

Sand is the Soul

Niezależna polska produkcja stanowiąca połączenie RPG akcji i chodzonej bijatyki (beat 'em up). Sand is the Soul zabiera gracza w podróż do inspirowanego epoką wiktoriańską mrocznego miasta CrossHill, gdzie główny bohater trafia w celu dostarczenia ważnego listu.

RPG | fantasy | 2D | beat 'em up | polskie | indie | side-scroll | RPG akcji | soulslike

Okładka Sand is the Soul (PC)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC XONE Switch

Sand is the Soul jest dziełem niezależnego zespołu MGP Studios. Produkcja łączy cechy charakterystyczne dla gatunku przygodówek point-and-click z elementami zaczerpniętymi z beat 'em upów oraz gier cRPG akcji. Tytuł zadebiutował na platformie PC, Switch i XONE, a inspirację dla twórców stanowiło przede wszystkim Bloodborne oraz legendarny cykl Castlevania.

Fabuła

Sand is the Soul zabiera gracza w podróż do inspirowanego epoką wiktoriańską, fikcyjnego miasta CrossHill. Przejmujemy kontrolę nad tajemniczym bohaterem, którego zadaniem jest dostarczenie ważnego listu. Sprawę komplikuje fakt, że miejsce to jest przesiąknięte starożytnym, przenikającym czasoprzestrzeń złem. Fabuła, wzbogacana w trakcie rozgrywki o kolejne wątki, stanowi ważny element gry, a podejmowane przez nas decyzje i działania mają wpływ na jej przebieg oraz finał – historia może zakończyć się na dziesięć sposobów, zależnie od dokonywanych przez nas wyborów.

Mechanika

Rozgrywka w Sand is the Soul opiera się na eksploracji otwartego świata, w którym za każdym rogiem czai się niebezpieczeństwo, a do celu prowadzi zazwyczaj więcej niż jedna ścieżka. Solą zabawy są starcia z przeciwnikami, cechujące się wysokim poziomem trudności – gracz musi przywiązywać dużą wagę do wskaźnika energii życiowej, a także do paska wytrzymałości, który wyczerpuje między innymi bieg oraz wyprowadzanie ciosów. Na naszej drodze stają zarówno zwykli adwersarze, jak i znacznie potężniejsi oponenci, wymagający opracowania unikalnej taktyki działania. W pojedynkach korzystamy z broni białej oraz dystansowej – w dostępnym arsenale pojawia się m.in. kartaczownica Gatlinga.

W zamian za eliminację kolejnych przeciwników otrzymujemy tytułowy piasek, pełniący nie tylko rolę podstawowego źródła energii, lecz również funkcjonujący jako punkty doświadczenia oraz waluta. Dzięki niemu możliwy jest rozwój opisujących bohatera statystyk. Jego nadmiar może jednak prowadzić do szaleństwa, co objawia się choćby poprzez zastąpienie zwyczajnych mieszkańców miasteczka wyjętymi z koszmaru potworami. Co ciekawe, ludzie reagują na herosa w odmienny sposób, w zależności od jego poczynań – jedni mogą być chętni do udzielenia pomocy, podczas gdy inni nie mają ochoty na pogawędkę, a nawet decydują się na walkę.

Kwestie techniczne

Sand is the Soul na platformie PC, Switch i XONE rozgrywa się w dwuwymiarowym środowisku. Mroczna oprawa graficzna charakteryzuje się oszczędną kolorystyką, a całość została zrealizowana w stylistyce przywodzącej na myśl popularny nurt pixel art.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Gry podobne do Sand is the Soul

Wymagania wiekowe Sand is the Soul

18+

Wymagania sprzętowe Sand is the Soul

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 2.0 GHz, 1280 MB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 1200 MB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 1280 MB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 1200 MB HDD, Windows 7/8/10

PC
XONE
Switch