Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSPCAND
Okładka Pako 2 (iOS)
OkładkaPako 2 (iOS)

Pako 2

Kontynuacja gry Pako: Car Chase Simulator, w której gracze po raz kolejny wcielają się w zbira uciekającego przed stróżami prawa.

Zręcznościowe | samochodowe | widok izometryczny | indie | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pako 2 Premiera

16lis2017

PC

1lut2018

iOS

4kwi2018

AND

Pako 2 jest sequelem ciepło przyjętej gry Pako: Car Chase Simulator. Produkcję opracowali autorzy pierwowzoru, czyli niezależne fińskie studio Tree Men Games. Podobnie jak jej poprzedniczka, jest to samochodowa zręcznościówka, która trafiła na platformę PC, AND i iOS.

Fabuła

W Pako 2 gracze po raz kolejny wcielają się w zbira uciekającego przed stróżami prawa. Tym razem jednak bohaterem nie jest anonimowy przestępca, a kierowca zarabiający na życie, dowożąc kryminalistów do ich kryjówek.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, AND i iOS Pako 2 akcję ukazano z perspektywy izometrycznej. Do naszej dyspozycji oddano kilka rozległych map, wśród których pojawiają się między innymi tereny leśne, pokryte śniegiem równiny, przedmieścia czy słoneczne wybrzeże. Rozbijamy się po nich za kierownicą rozmaitych pojazdów – ich wachlarz poszerzamy, kupując kolejne maszyny za gotówkę zdobywaną w zamian za realizację misji; w naszym garażu z czasem pojawiają się więc nie tylko amerykańskie limuzyny i muscle cary, lecz także pick-upy czy choćby furgonetki.

Pieniądze przydają się także do ulepszania poszczególnych maszyn, które możemy wyposażyć w specjalne modyfikacje (pokroju min), zwiększające nasz potencjał bojowy; nie bez znaczenia pozostaje również możliwość zatrudnienia strzelca prującego z karabinu do policjantów. Inaczej niż miało to miejsce we wcześniejszej odsłonie cyklu, tym razem pojedyncza kraksa nie kończy rozgrywki – samochód posiada bowiem pasek życia i dopiero jego opróżnienie wiąże się z koniecznością rozpoczęcia zabawy od nowa.

Tryby gry

Na PC, podobnie jak w przypadku Pako: Car Chase Simulator, bawić można się w pojedynkę lub w towarzystwie drugiego gracza, który wciela się w wyżej wspomnianego strzelca. Urządzenia mobine takie opcji rozgrywki nie oferują. W obu przypadkach na chętnych czeka natomiast możliwość pochwalenia się swoimi wynikami na internetowych tablicach rekordów oraz specjalny tryb fotograficzny.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika wydanego na platformę PC, AND i iOS Pako 2 została utrzymana w charakterystycznej stylistyce znanej z poprzedniej części serii. Niemniej, całość zyskała na szczegółowości – autorzy pochylili się zarówno nad elementami otoczenia i modelami samochodów, jak i nad kolorystyką oraz oświetleniem; w ogólnym rozrachunku sfera wizualna gry prezentuje przyzwoity poziom wykonania. W zmaganiach towarzyszy nam dynamiczny soundtrack, którego autorem jest fiński muzyk DKSTR.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Pako 2: 12+

PC
iOS
AND