Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONE
Okładka Consortium: The Tower (PS4)
OkładkaConsortium: The Tower (PS4)

Consortium: The Tower

Kontynuacja gry Consortium z 2014 roku, opracowana przez studio Interdimensional Games. Akcja tej nietuzinkowej hybrydy pierwszoosobowej strzelaniny, przygodówki i RPG-a toczy się w 2042 roku.

RPG | FPP | cyberpunk | science fiction | skradanki | FPS | indie | strzelanki | RPG akcji | immersive sim

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Consortium: The Tower Premiera

2022

PC PS4 XONE

Gry podobne do Consortium: The Tower

Mass Effect: Andromeda

Deus Ex: Rozłam Ludzkości

System Shock

Consortium: The Tower jest kolejnym dziełem zespołu Interdimensional Games, a jednocześnie kontynuacją gry Consortium z 2014 roku. Produkcja stanowi nietuzinkową hybrydę strzelaniny FPP i RPG-a z domieszką elementów zapożyczonych z gatunku przygodówek. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PC, XONE i PS4.

Fabuła

Akcja Consortium: The Tower rozgrywa się 2042 roku. Gracze po raz kolejny mają okazję wcielić się w agenta specjalnej jednostki Consortium, zwanego Bishop Six. Zadaniem, jakie tym razem czeka na wykonanie, jest odbicie zakładników przetrzymywanych w londyńskim The Churchill Tower przez niejakiego Kirila Angelova. Sprawę komplikuje fakt, że w budynku roi się od kamer transmitujących na cały świat poczynania bohatera.

Opowiedziana w grze historia ma nieliniowy przebieg, a to, jaką ścieżką podąży, zależy od podejmowanych przez nas decyzji. Podczas rozgrywki na naszej drodze stają bowiem przedstawiciele rozmaitych frakcji, z którymi możemy budować mniej lub bardziej przyjazne relacje – mowa o terrorystach dysponujących orbitalną bronią biologiczną, siłach policji, a także o innych agentach Consortium. Co ciekawe, gracze mają nawet możliwość odwrócenia się od tytułowej organizacji zatrudniającej protagonistę.

Z uwagi na fakt, że opowieść stanowi kontynuację fabuły pierwszego Consortium, gra oferuje skrót wydarzeń przedstawionych w tej produkcji. Osoby, które mają za sobą poprzednią przygodę, mogą skorzystać z opcji importu zapisanych stanów rozgrywki – transfer obejmuje nie tylko dokonane wybory, ale też pozyskany ekwipunek i nabyte doświadczenie.

Mechanika

W Consortium: The Tower na platformie PC, XONE i PS4 akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Z nieliniową fabułą idzie w parze zróżnicowana rozgrywka – ewentualne konflikty można rozwiązywać zarówno przy pomocy broni, jak i na drodze dyplomacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by spróbować przekupić potencjalnych przeciwników, zastraszyć, czy też uciec się do oszustw. Warto jednak pamiętać, że podążanie określoną ścieżką wiąże się z rozmaitymi konsekwencjami rzutującymi na dalszy przebieg przygody – dzięki temu wskaźnik replayability stoi tutaj na wysokim poziomie.

Jednym z filarów gry jest eksploracja, usprawniona przez specjalne zdolności prowadzonego przez nas bohatera – Bishop Six potrafi nie tylko biegać i wysoko skakać, lecz także oddychać pod wodą i spadać z dużych wysokości, nie odnosząc przy tym żadnych obrażeń. Miłośników skradania powinny natomiast usatysfakcjonować możliwości maskowania optycznego i dźwiękowego. W trakcie zabawy należy pamiętać o rozmowach z napotkanymi postaciami niezależnymi – mogą one stanowić źródło przydatnych wskazówek i informacji.

Kwestie techniczne

Consortium: The Tower może się pochwalić przyzwoitej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Choć tekstury nie należą do specjalnie szczegółowych, dzięki nietypowej kolorystyce twórcom udało się zbudować unikalny, cyberpunkowy klimat.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Consortium: The Tower: 16+

Consortium: The Tower Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / 3 GB Radeon RX 560 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE