Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2014, 22:20

Consortium: The Tower Prophecy – kontynuacja hybrydy FPS-a i cRPG sprzed roku

Niezależne studio Interdimensional Games zapowiedziało grę Consortium: The Tower Prophecy – kontynuację wydanej na początku 2014 roku hybrydy FPS-a i cRPG o tytule Consortium, a zarazem drugą z trzech pozycji w obrębie trylogii iDGi-1. W przyszłym roku ruszy zbiórka pieniędzy na ten projekt.

Cyberpunkowych hybryd cRPG-ów z FPS-ami nigdy za wiele – powitajmy kontynuację nietuzinkowego Consortium z początku bieżącego roku. - Consortium: The Tower Prophecy – kontynuacja hybrydy FPS-a i cRPG sprzed roku - wiadomość - 2014-12-23
Cyberpunkowych hybryd cRPG-ów z FPS-ami nigdy za wiele – powitajmy kontynuację nietuzinkowego Consortium z początku bieżącego roku.
Consortium: The Tower Prophecy w skrócie:
  • Producent: Interdimensional Games
  • Co to jest: połączenie FPS-a i gry cRPG w quasi-cyberpunkowych realiach ; kontynucja Consortium
  • Platformy sprzętowe: na pewno PC, inne będą zależały pewnie od wyniku zbiórki pieniędzy
  • Termin premiery: ? (w 2015 zbiórka pieniędzy)

Pamiętacie Consortium? Mowa tu o grze łączącej FPS-a i cRPG w realiach z pogranicza science-fiction i cyberpunku, którą na początku 2014 roku wypuściło niezależne studio Interdimensional Games. Wczoraj twórcy zapowiedzieli kontynuację tego oryginalnego projektu, zatytułowaną Consortium: The Tower Prophecy, i zdradzili zarazem, że będzie to druga spośród trzech gier składających się na trylogię iDGi-1. Akcja będzie toczyła się bezpośrednio po zakończeniu wydarzeń z „jedynki”; agent Bishop Six na polecenie swoich przełożonych opuści pokład statku Zenlil, by dostać się do Wieży Churchilla – majestatycznej, wznoszącej się na tysiąc metrów budowli w Londynie, która została opanowana przez terrorystów. Co ciekawe, osoby, które ukończyły pierwszą część serii, będą mogły zaimportować do „dwójki” swoje nie tylko swoje wybory, ale nawet współczynniki i ekwipunek. Twórcy obiecują, że zrobienie tego ma wywrzeć duży wpływ na rozgrywkę w The Tower Prophecy.

Niestety, to wszystkie informacje o sequelu, jakimi dysponujemy na tę chwilę; oprócz tego mamy jeszcze tylko imponującą grafikę koncepcyjną z wizerunkiem tytułowej wieży (zamieściliśmy ją poniżej). Więcej dowiemy się, gdy Interdimensional Games uruchomi zbiórkę pieniędzy na realizację omawianego projektu – ma to nastąpić w szeroko pojętym 2015 roku. Jak widać, twórcy idą w crowdfundingowe ślady pierwszej odsłony, na którą w kwietniu 2013 roku zebrano 70 tysięcy dolarów. Biorąc pod uwagę sporą popularność, jaką zdobyło oryginalne Consortium, można oczekiwać, że tym razem deweloperzy zgromadzą sporo większą kwotę. Może pozwoli to na zrobienie trochę bardziej okazałej grafiki niż w pierwowzorze...?

Wieża Churchilla - potężna, wysoka na tysiąc metrów budowla wzniesiona nad brzegiem Tamizy w Londynie.