Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2016, 14:49

Wieści ze świata (BlizzCon 2016, Rocket League, Consortium: The Tower) 7/4/2016

Dziś piszemy o zapowiedzi imprezy BlizzCon 2016, dacie premiery pudełkowego wydania Rocket League i starcie drugiej zbiórki pieniędzy na Consortium: The Tower. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Blizzard Entertainment zapowiada BlizzCon 2016

Firma Blizzard Entertainment zapowiedziała kolejną edycję BlizzConu – corocznego konwentu, który jest arcyważnym punktem w kalendarzu każdego fana marek takich jak StarCraft, World of WarCraft czy Diablo. BlizzCon 2016 odbędzie się w dniach 4-5 listopada, jak zwykle w Anaheim Convention Center (Południowa Kalifornia). Bilety trafią do sprzedaży w dwóch partiach – pierwsza pojawi się 21 kwietnia o godzinie 3:00 w nocy (czasu polskiego), a druga 23 kwietnia o 19:00. Koszt wejściówki to 199 dolarów. Ponadto udostępnione zostaną tzw. bilety wirtualne, ale na szczegóły na ich temat trzeba jeszcze poczekać. Tegoroczna edycja BlizzConu będzie o tyle wyjątkowa, że impreza odbędzie się po raz dziesiąty, a Blizzard będzie świętował w jej trakcie 25-lecie swoich gier.

Wieści ze świata (BlizzCon 2016, Rocket League, Consortium: The Tower) 7/4/2016 - ilustracja #1

Data premiery pudełkowego Rocket League na PS4 i XOne

Studio Psyonix i firma 505 Games ujawniły datę premiery pudełkowego wydania Rocket League, które zostało nazwane Collector’s Edition i jest przygotowywane tylko z myślą o grze w wersji na konsole PlayStation 4 i Xbox One. „Edycja kolekcjonerska” ubiegłorocznego przeboju zadebiutuje 24 czerwca w Europie i 5 lipca w Ameryce Północnej, a w jej skład wejdą cztery unikatowe, niedostępne wcześniej pojazdy (dzięki, Eurogamer). Niestety, nadal nie wiemy, czy Rocket League: Collector’s Edition zostanie wydany w Polsce.

Consortium: The Tower – start drugiej zbiórki pieniędzy

W styczniu informowaliśmy o starcie kickstarterowej zbiórki pieniędzy na Consortium: The Tower – bardzo obiecującą produkcję, która łączy elementy RPG, skradanki i pierwszoosobowej strzelanki w realiach z pogranicza cyberpunku i klasycznego science-fiction (a zarazem jest kontynuacją Consortium z 2014 roku). Niestety, pierwsza akcja się nie udała, ale twórcy ze studia Interdimensional Games nie złożyli broni i wczoraj ruszyła druga zbiórka pieniędzy na ów „miks Deus Ex i Szklanej pułapki”, tym razem prowadzona w serwisie Fig.co. Wygląda na to, że za drugim podejściem się uda, bo nie minęła doba od startu akcji, a deweloper zgromadził prawie połowę potrzebnej kwoty (cel minimalny wynosi 300 tysięcy dolarów).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: