Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSVPCXONE
Okładka Letter Quest: Grimm's Journey Remastered (PSV)

Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Ulepszona edycja wydanej w 2014 roku na pecetach i urządzeniach mobilnych gry Letter Quest: Grimm’s Journey studia Bacon Bandit Games.

Logiczne | elementy RPG | reedycje/remastery/remaki | indie | słowne

Okładka Letter Quest: Grimm's Journey Remastered (PSV)

data premiery gry:

6sie2015

PC

8kwi2016

XONE

17maj2016

PSV
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Letter Quest: Grimm’s Journey Remastered to odświeżona edycja wydanej w 2014 roku gry Letter Quest: Grimm’s Journey, będącej unikalnym połączeniem logicznej gry słownej i RPG-a z turowym systemem walki. Za stworzenie gry, wydanej na platformie PC, PSV i XONE, odpowiadają twórcy pierwowzoru z niezależnego, kanadyjskiego studia Bacon Bandit Games.

Fabuła

Podobnie jak w pierwotnej wersji gry, fabuła nie jest przesadnie rozbudowana i stanowi jedynie tło dla rozgrywki właściwej. Podczas zabawy przejmujemy kontrolę nad dwójką ponurych żniwiarzy (angielski odpowiednik naszej „kostuchy”): Grimmem oraz Rose, którzy, zamiast zabierać dusze w zaświaty, wyruszają do walki z sobie podobnymi duchami i potworami. I choć - jak przystało na personifikacje śmierci - nasi bohaterowie uzbrojeni są w kosy, ich główną bronią w konfrontacji z przeciwnikami będą… układane podczas walki słowa.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Letter Quest: Grimm’s Journey Remastered wykorzystuje elementy gier RPG w podobny sposób, w jaki czyniła to np. seria Puzzle Quest. O ile jednak w produkcjach studia Infinite Interactive podstawą rozgrywki uczyniono elementy popularnego, casualowego gatunku match-3, w Letter Quest wykorzystane zostały elementy słownej układanki na wzór gry planszowej Scrabble. Akcję oglądamy w widoku z boku, a podczas zabawy przemierzamy pięć zróżnicowanych krain i realizujemy zadania fabularne. Rozgrywająca się w systemie turowym walka polega tu na tworzeniu wyrazów z dostępnego zestawu klocków z literkami oraz słownika, zawierającego łącznie blisko 200 tysięcy angielskich słów. W zależności punktów uzyskanych za każde z nich, zadajemy naszemu przeciwnikowi określoną liczbę obrażeń.

Całość uzupełniają elementy typowe dla gier RPG - za zdobyte w kolejnych walkach klejnoty możemy stopniowo ulepszać naszych bohaterów oraz posiadaną przez nich bronń. Dostępny jest też całkiem spory arsenał magicznych eliksirów oraz przedmiotów, mogących w istotny sposób wpływać na przebieg starć. Jest to zaś element o tyle ważny, że wrogowie również posiadają specjalne zdolności, dzięki którym będą się starać przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Tryby gry

Oprócz znanego z pierwowzoru trybu kampanii, w Letter Quest: Grimm’s Journey Remastered znalazł się także zupełnie nowy tryb rozgrywki: Endless, w którym wybrawszy lokację, ulubioną broń oraz podkład dźwiękowy, staramy się przetrwać jak najdłużej w konfrontacji z hordami nieprzyjaciół.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, PSV i XONE Letter Quest: Grimm’s Journey Remastered różni się od pierwowzoru głównie od strony technicznej. Gra została przepisana na nowo w oparciu o multiplatformowy silnik Unity, co przełożyło się m.in. na wyższą rozdzielczość, lepszą jakość tekstur i płynniejsze animacje. Interfejs nie zmienił się w sposób znaczący, a podczas zabawy niemal połowę ekranu zajmuje ekran menu z literkami, z których układamy kolejne wyrazy. Na potrzeby odświeżonej edycji przygotowano także nową ścieżkę dźwiękową, a podczas zabawy możemy wybrać między bardziej współczesnym i znanym z pierwowzoru, chiptune’owym podkładem muzycznym.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Gry podobne do Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Klasyfikacja PEGI Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Letter Quest: Grimm's Journey Remastered

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • 300 MB HDD
  • Windows XP
PC
XONE
PSV