Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSV
Okładka No Heroes Allowed: No Puzzles Either! (PSV)

No Heroes Allowed: No Puzzles Either! PSV

Zrealizowana w formule free-to-play nietypowa gra logiczna, będąca piątą odsłoną znanej z PSP serii. Wcielamy się w rolę Boga Destrukcji – Badmana, który wtrąca do lochu bohaterów, zaprzęgając ich do niewolniczej pracy, dzięki której zdoła stworzyć potężną i niezwyciężoną armię.

Logiczne | elementy RPG | elementy strategiczne | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka No Heroes Allowed: No Puzzles Either! (PSV)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

15kwietnia2014

No Heroes Allowed: No Puzzles Either! jest piątą odsłoną znanej z PlayStation Portable humorystycznej serii logiczno-zręcznościowej z Bogiem Destrukcji – Badmanem w roli głównej. Za jej powstanie odpowiada japońskie studio Acquire, które prócz szalonych pomysłów przyzwyczaiło nas również do dosyć oryginalnych tytułów swych gier: Holy Invasion of Privacy, Badman! czy What Did I Do To Deserve This, My Lord? Tym razem twórcy obiecują: żadnych bohaterów ani żadnych zagadek logicznych więcej!

Tymczasem gra jest właśnie zręczną kompilacją obu tych elementów w otoczce przypominającej tytuły z gatunku „połącz 3 elementy”. Jej fabuła pozwala wcielić się we wspomnianego Boga Destrukcji, który wykorzystując swe zdolności wtrąci do lochów ponad 200 panoszących się po okolicy bohaterów, chętnych zgładzić naszego bohatera. Badman bez skrupułów zaprzęga ich do niewolniczej pracy przy wydobywaniu cennych dla niego przedmiotów. Są nimi rozmaite power-upy, które w połączeniu z wojownikami i naszymi poddanymi potworami pozwolą stworzyć wielką i niepokonaną w boju armię.

Wzorem popularnych gier typu „match 3” rozgrywka opiera się w znacznej mierze na łączeniu trzech pasujących do siebie potworów, celem uzyskania jednego – mocniejszego. Do zaliczenia mamy 64 etapy, połączone nieco zwariowanym wątkiem fabularnym. W porównaniu z poprzednimi odsłonami gry autorzy dodali wodę i nowe rodzaje wodnych potworów. Pozostawiono oczywiście możliwość wspólnego kopania lochów z innym graczem, który wciela się w córkę naszego protoplasty imieniem Badmella.

Oprawa gry utrzymana jest w dalszym ciągu w charakterystycznym dla serii stylu, przypominającym produkcje z komputerów 8-bitowych. Dwuwymiarowa grafika stylizowana jest na klasyczne rogue-like’owe tytuły RPG, a naszym zmaganiom towarzyszy sympatyczna i przyjemna dla ucha muzyka. Tradycyjnie już produkcja Japończyków wypełniona jest zwariowanym humorem i mnóstwem odniesień do kultowych postaci oraz dialogów filmowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Gry podobne do No Heroes Allowed: No Puzzles Either!

Klasyfikacja PEGI No Heroes Allowed: No Puzzles Either!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe No Heroes Allowed: No Puzzles Either!

PlayStation Vita

Wykorzystuje: PlayStation Network