Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePSViOS
Okładka No Heroes Allowed: No Puzzles Either! (PSV)

No Heroes Allowed: No Puzzles Either!

Nietypowa gra logiczna. Gracz wciela się w rolę Boga Destrukcji – Badmana, który wtrąca do lochu bohaterów, zaprzęgając ich do niewolniczej pracy, dzięki której chce stworzyć potężną i niezwyciężoną armię.

Logiczne | elementy RPG | humorystyczne | elementy strategiczne

Okładka No Heroes Allowed: No Puzzles Either! (PSV)

data premiery gry:

15kwi2014

PSV

28sty2019

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

No Heroes Allowed: No Puzzles Either! jest piątą odsłoną humorystycznej serii logiczno-zręcznościowej z Bogiem Destrukcji – Badmanem, w roli głównej. Za jej powstanie odpowiada japońskie studio Acquire, które przyzwyczaiło nas nie tylko do szalonych pomysłów, ale i dosyć oryginalnych tytułów swych gier (np. Holy Invasion of Privacy, Badman!).

Mechanika

No Heroes Allowed: No Puzzles Either! stanowi zręczne połączenie gry logicznej i zręcznościowej w otoczce przypominającej tytuły z gatunku „połącz 3 elementy”. Gracze pokierują Bogiem Destrukcji, który robiąc użytek ze swych zdolności, musi wtrącić do lochów ponad 200 panoszących się po okolicy bohaterów, chętnych zgładzić naszego antybohatera. Badman bez skrupułów zaprzęga ich do niewolniczej pracy przy wydobywaniu cennych dla niego przedmiotów. Są nimi rozmaite power-upy, które w połączeniu z wojownikami i naszymi poddanymi potworami pozwolają stworzyć wielką, niepokonaną w boju armię.

Rozgrywka opiera się w znacznej mierze na łączeniu trzech pasujących do siebie potworów, celem uzyskania pojedynczej, mocniejszej wersji. Do zaliczenia mamy 64 etapy, połączone nieco zwariowanym wątkiem fabularnym. W porównaniu z poprzednimi odsłonami gry autorzy dodali wodę i nowe rodzaje potworów związanych z tym żywiołem.

Kwestie techniczne

Oprawa gry utrzymana jest w charakterystycznym dla serii stylu, przypominającym produkcje z komputerów 8-bitowych. Dwuwymiarowa grafika stylizowana jest na klasyczne roguelike’owe tytuły RPG, a naszym zmaganiom towarzyszy przyjemna dla ucha muzyka. Tradycyjnie już produkcja Japończyków wypełniona jest zwariowanym humorem i mnóstwem odniesień do kultowych postaci oraz dialogów filmowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Gry podobne do No Heroes Allowed: No Puzzles Either!

Klasyfikacja PEGI No Heroes Allowed: No Puzzles Either!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe No Heroes Allowed: No Puzzles Either!

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PSV
iOS