Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2016, 19:40

Total War: Warhammer – 18 minut rozgrywki i prezentacja wojsk Chaosu

Deweloperzy Total War: Warhammer przedstawili zapis 18 minut rozgrywki z gry. Na filmie zobaczymy zaciętą bitwę wojsk Chaosu oraz Imperium. Producenci przedstawiają także poszczególne jednostki, opisując stosowane przez nie umiejętności i sposób walki.

Deweloperzy Total War: Warhammer zaprezentowali kolejny materiał wideo przedstawiający rozgrywkę z ich nadchodzącego tytułu. Na trwającym nieco ponad 18 minut filmie zobaczymy zaciętą bitwę pomiędzy wojskami Imperium a siłami Chaosu. Reprezentant Creative Assembly pokazuje poszczególne jednostki demonicznej armii, a także opowiada o ich specjalnych umiejętnościach. W akcji zobaczymy między innymi trolle, giganta oraz potężne piekielne działo, siejące spustoszenie wśród przeciwników. Dodajmy, że możliwość objęcia dowództwa nad siłami Chaosu będzie dostępna w grze jedynie dla osób, które zainstalują DLC zatytułowane Chaos Warriors, udostępnione w dniu premiery gry. Dodatek otrzymają za darmo osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe. Warto zaznaczyć, że jeżeli pominiemy rozszerzenie, nadal będziemy mogli jednak zmierzyć się z armiami Chaosu w kampanii oraz w trybie wieloosobowym.

Przypomnijmy, że Total War: Warhammer jest efektem współpracy pomiędzy firmą Games Workshop a studiem Creative Assembly i jego wydawcą, firmą Sega. Producenci postawili sobie za zadanie stworzenie względnie wiernej wirtualnej adaptacji legendarnej gry bitewnej umieszczonej w bogatym uniwersum fantasy Warhammera. Twórcy wykorzystali przy tym formułę i mechanikę popularnej serii strategicznej Total War. W czasie zabawy pokierujemy losami jednej z kilku frakcji i zawalczymy o władzę, podbijając nowe tereny, rozwijając wojsko i poznając dalsze losy bohaterów kampanii. Esencją zabawy są bitwy z udziałem setek jednostek. Twórcy czerpią garściami z podręczników do Warhammera, więc fani tego świata odnajdą tu wiele znanych elementów i odniesień. Data premiery Total War: Warhammer wyznaczona została na 24 maja tego roku. Produkcja ukaże się wyłącznie na komputerach PC.

  1. Total War: Warhammer – kompendium wiedzy
  2. Graliśmy w Total War: Warhammer – test kampanii wypadł pomyślnie
  3. Oficjalna strona gry Total War: Warhammer