Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2016, 19:45

autor: Kamil Zwijacz

Fable Legends - trwają rozmowy nad możliwością dokończenia prac nad grą

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Microsoft zaprzestaje dalszych prac nad grą free-to-play Fable Legends. Okazało się jednak, że pracownicy powoli likwidowanego studia Lionhead prowadzą rozmowy z koncernem nad możliwością ewentualnego dokończenia prac.

Kilka tygodni temu donosiliśmy, że Microsoft zdecydował się zaprzestać dalszego dewelopingu gry Fable Legends oraz rozwiązać zespół Lionhead Studios. Z najnowszych informacji pozyskanych przez serwis MCVUK, wynika jednak, że być może projekt przetrwa i zostanie dokończony. Trzech pracowników studia twierdzi bowiem, że obecnie trwają rozmowy na temat możliwości ewentualnych dalszych prac nad produkcją. Nie ustalono jeszcze żadnych konkretów, ale osoby piastujące jeszcze swoje funkcje w Lionhead są ponoć pytane czy chciałyby dalej tworzyć Fable Legends czy też wolą odejść z firmy na koniec kwietnia. Ponadto jedno ze źródeł stwierdziło, że od pracowników padła propozycja dokończenia gry, ale już jako niezależne studio.

Walka o dalsze losy Fable Legends trwa nadal. - Fable Legends - trwają rozmowy nad możliwością dokończenia prac nad grą - wiadomość - 2016-04-07
Walka o dalsze losy Fable Legends trwa nadal.

Nie wiadomo ile w tym wszystkim prawdy, ale przedstawiciel Microsoftu zapytany przez dziennikarza MCVUK nie zaprzeczył doniesieniom i stwierdził jedynie, że firma nie udziela żadnych szczegółów, oprócz tych wyjawionych w ogłoszeniu sprzed kilku tygodni. Kto wie, być może gra faktycznie zostanie dokończona, w końcu prace nad nią były na bardzo zaawansowanym etapie i wiosną bieżącego roku miały rozpocząć się otwarte beta testy. Czas pokaże.

Fable Legends miało być grą RPG akcji opartą na modelu biznesowym free-to-play. W głównym trybie zabawy cztery osoby miały wcielać się w bohaterów walczących z siłami zła. Natomiast piąty zawodnik przejmowałby kontrolę nad antybohaterem, ustawiającym na polu walki rozmaite pułapki, przyzywającym potwory itd. Produkcja tworzona była z myślą o konsoli Xbox One i komputerach osobistych.