Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka Beacon (PC)
OkładkaBeacon (PC)

Beacon

Utrzymana w konwencji science fiction roguelike’owa strzelanina z widokiem izometrycznym autorstwa studia Monothetic, założonego przez aktywnych członków społeczności modderskiej Half-Life’a 2.

Akcji | science fiction | roguelike | widok izometryczny | indie | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beacon Premiera

mar2022

PC XONE

producent: Monothetic wydawca: Monothetic Strona oficjalna

Beacon to osadzona w konwencji science fiction roguelike’owa strzelanina z widokiem izometrycznym, dostępna na platformie PC i XONE. Za powstanie gry odpowiada niezależne amerykańskie studio Monothetic, założone przez aktywnych członków społeczności modderskiej Half-Life’a 2, mających na swoim koncie m.in. cenioną modyfikację Black Snow. Opisywana produkcja jest pierwszym autorskim projektem studia.

Fabuła

W grze Beacon wcielamy się w postać najemnej pilotki imieniem Freja, której statek rozbija się na nieznanej planecie. W wyniku wypadku bohaterka ginie, jednak - dzięki znajdującej się na pokładzie stacji klonującej - fakt ten nie jest jej największym problemem. Planeta zamieszkana jest bowiem przez wrogo nastawionych Obcych oraz inne agresywne formy życia. Żeby znaleźć sposób na wydostanie się z pułapki, Freja będzie musiała przedrzeć się przez zastępy przeciwników w poszukiwaniu materiałów niezbędnych do skonstruowania radiostacji ratunkowej.

Mechanika

Akcja gry ukazana została w klasycznej perspektywie izometrycznej, a podczas zabawy przedzieramy się przez proceduralnie generowane lokacje, odstrzeliwując napotkanych przeciwników, wśród których znaleźli się m.in. Obcy, groźni kultyści, boty strażnicze oraz elementy rdzennej flory i fauny. Zgodnie z żelazną regułą gier roguelike, śmierć postaci w grze jest ostateczna i oznacza konieczność rozpoczynania od początku. Pewnym ułatwieniem jest tu jednak fakt, że w trakcie gry zdobywamy nie tylko spory wachlarz broni i ekwipunku, ale także przejmujemy DNA pokonanych wrogów, które przed kolejną rozgrywką możemy łączyć w kombinacje, zapewniające szereg przydatnych mutacji, wpływających na dalszy przebieg zabawy.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym wydana na platformie PC i XONE gra Beacon odznacza się barwną, oldskulową oprawą graficzną, w której obok spektakularnych wybuchów i efektów świetlnych występują ubogie w szczegóły modele oraz dość sztywne animacje.

Tryb gry: single player  

Beacon cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Beacon: 16+

Beacon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 370 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
XONE