Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSVPS5SwitchPCPS4XONEiOSAND
Okładka Neon Chrome (PSV)

Neon Chrome

Opracowana przez twórców gry Crimsonland ze studia 10tons cyberpunkowa strzelanina top-down z elementami roguelike.

Akcji | cyberpunk | roguelike | na 2 osoby | top-down | indie | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Okładka Neon Chrome (PSV)

producent: 10tons

wydawca: 10tons

Strona oficjalna

data premiery gry:

28kwi2016

PC

31maj2016

PS4

8cze2016

XONE

16lis2016

iOS

29lis2016

PSV

27kwi2017

AND

12paź2017

Switch

13sty2021

PS5

Neon Chrome to cyberpunkowa strzelanka. Grę opracowało studio 10tons, znane m.in. z Crimsonland.

Fabuła

Akcja Neon Chrome toczy się w niedalekiej przyszłości. Gracz kontroluje wyposażonego w cyberwszczepy najemnika, którego zadaniem jest zabicie Nadzorcy potężnego wieżowca należącego do jednej z największych korporacji świata.

Więcej fabuły w Neon Chrome nie uświadczymy, gdyż projekt koncentruje się wyłącznie na rozgrywce, a wszystkie mapy i wyzwania generowane są proceduralnie, więc za każdym razem czekają na nas nowe przygody.

Mechanika

Neon Chrome pod względem mechanizmów rozgrywki odwołuje się do oldskulowych strzelanek. Akcję obserwujemy więc z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a zabawa polega głównie na walce z hordami różnorodnych wrogów, wśród których znajdziemy zarówno ludzi, jak i roboty, za pomocą różnorodnej broni palnej. Gracz ma możliwość swobodnego celowania, niezależnie od kierunku ruchu postaci, a dodatkową atrakcją jest system destrukcji otoczenia, pozwalający na zniszczenie prawie każdego obiektu na mapach. Wzorem produkcji typu roguelike każda śmierć jest ostateczna i wymusza rozpoczęcie zabawy od początku na nowo wygenerowanych poziomach.

Rozpoczynając rozgrywkę Neon Chrome za każdym razem losowo tworzy trzy postacie dysponujące odmiennymi umiejętnościami, a my wybieramy jedną z nich. Ponadto podczas zabawy regularnie odwiedzamy bank części, gdzie możemy montować w ciele bohatera różnorodne cyberwszczepy, pozwalające nie tylko ulepszyć jego potencjał bojowy, ale również rozwinąć jego umiejętności w konkretnych specjalizacjach, takich jak np. zabójca czy cybernetyczny psychopata.

Neon Chrome pozwala na samotną zabawę, ale autorzy przygotowali także tryb kooperacyjny, w którym maksymalnie czterech graczy może połączyć siły przeciwko sztucznej inteligencji. W przypadku tej drugiej opcji poziom trudności zostaje odpowiednio zwiększony, tak aby rozgrywka nie była zbyt łatwa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Neon Chrome

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Neon Chrome

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E5700 3.0 GHz/AMD Athlon II X2 250 3.01 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 530/Radeon HD 6670 lub lepsza
  • Windows XP/7/8/10
Neon Chrome - cyberpunkowa strzelanka autorów Crimsonland na nowym zwiastunie
Neon Chrome - cyberpunkowa strzelanka autorów Crimsonland na nowym zwiastunie

wiadomość1 grudnia 2015

Niezależne studio 10tons, czyli autorzy m.in. Crimsonland, wypuściło nowy zwiastun Neon Chrome, czyli cyberpunkowej strzelanki z elementami roguelike, która zmierza na pecety, konsole i urządzenia mobilne.

PC
XONE
PS4
PSV
iOS
AND
Switch
PS5