Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 grudnia 2015, 12:11

autor: Adrian Werner

Neon Chrome - cyberpunkowa strzelanka autorów Crimsonland na nowym zwiastunie

Niezależne studio 10tons, czyli autorzy m.in. Crimsonland, wypuściło nowy zwiastun Neon Chrome, czyli cyberpunkowej strzelanki z elementami roguelike, która zmierza na pecety, konsole i urządzenia mobilne.

Znane głównie z przebojowego Crimsonland studio 10tons wypuściło nowy zwiastun projektu Neon Chrome, czyli cyberpunkowej strzelanki, która w przyszłym roku trafi na urządzenia mobilne.

Akcja gry toczyć się będzie w niedalekiej przyszłości. Gracz pokieruje wyposażonym w cyberwszczepy najemnikiem, którego zadaniem będzie zabicie nadzorcy potężnego wieżowca, należącego do jednej z największych korporacji świata. Więcej fabuły w Neon Chrome nie uświadczymy, gdyż projekt skoncentruje się wyłącznie na rozgrywce, a wszystkie mapy i wyzwania generowane będą proceduralnie, więc za każdym razem czekają na nas nowe przygody.

Pod względem mechanizmów rozgrywki Neon Chrome odwołuje się do oldskulowych strzelanek. Akcję będziemy więc obserwowali z kamery umieszczonej wysoko nad głową postaci, a zabawa polegać ma głównie na walce za pomocą różnorodnej broni palnej z hordami wrogów, wśród których znajdziemy zarówno ludzi jak i roboty. Gracz otrzyma możliwość swobodnego celowania, niezależnie od kierunku ruchu postaci, a dodatkową atrakcją będzie system destrukcji otoczenia, pozwalający na zniszczenie prawie każdego obiektu na mapach. Wzorem produkcji typu roguelike każda śmierć ma być ostateczna i wymusi rozpoczęcie zabawy od początku na nowo wygenerowanych poziomach.

W momencie rozpoczęcia nowej rozgrywki system losowo wygeneruje trzy postacie dysponujące odmiennymi umiejętnościami, a my wybierzemy jedną z nich. Ponadto podczas zabawy regularnie będziemy odwiedzali bank części, gdzie zamontujemy w ciele bohatera różnorodne cyberwszczepy, pozwalające nie tylko ulepszyć jego potencjał bojowy, ale również rozwinąć umiejętności w konkretnych specjalizacjach, takich jak np. zabójca czy cybernetyczny psychopata.

Gra pozwoli na samotną zabawę, ale autorzy szykują także tryb kooperacyjny, w którym maksymalnie czterech graczy połączy siły przeciwko sztucznej inteligencji. W przypadku tej drugiej opcji poziom trudności zostanie odpowiednio zwiększony.

Neon Chrome zadebiutuje w przyszłym miesiącu na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Po ukończeniu tych wersji autorzy zajmą się konwertowaniem gry na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android oraz na PlayStation Vita.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Neon Chrome

Neon Chrome