Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4PCSwitch
Okładka Fantasy Strike (PC)

Fantasy Strike

Niezależna bijatyka stworzona z myślą o początkujących, jak i doświadczonych graczach. Podczas rozgrywki przejmujemy kontrolę nad zróżnicowanymi wojownikami, walczącymi na niewielkich arenach.

Bijatyki | fantasy | multiplayer | indie | 2.5D

Fantasy Strike to bijatyka stworzona przez niezależne studio Sirlin Games. Nie jest to pierwszy projekt tej firmy, gdyż wcześniej wyprodukowała ona kilka tytułów, w tym logiczne Puzzle Strike i Yomi – niecodzienne połączenie karcianki z mordobiciem.

Mechanika

Opisywana gra powstała z myślą o osobach bawiących się na platformie PS4, PC i Switch, niezależnie, czy są one doświadczonymi graczami, czy też początkującymi miłośnikami bijatyk. Ogólne założenia nie odbiegają niczym od innych mordobić. Gracze trafiają na niewielką arenę, gdzie w określonym czasie muszą pokonać przeciwnika, sterowanego albo przez sztuczną inteligencję, albo przez innego gracza. Deweloperzy przyszykowali kilku zróżnicowanych wojowników, posiadających unikalne moce. Możemy np. bawić się łucznikiem, artystką, mężczyzną, któremu towarzyszy zjawa, albo bohaterem potrafiącym zamienić się w smoka. Fantasy Strike jest produkcją 2,5D, co oznacza, że wszystkie areny i postacie są trójwymiarowe, ale rozgrywka odbywa się w dwóch wymiarach. Wojownicy poruszają się więc w prawo i lewo, a do tego mogą skakać oraz kucać. Lista ataków jest dość ograniczona, a combosy stosunkowo proste, ale produkcja została stworzona m.in. do zmagań turniejowych, więc choć łatwo jest się nauczyć podstaw, to doskonałe poznanie możliwości gry wymaga czasu i umiejętności.

Warto odnotować fakt, że Fantasy Strike pierwotnie tworzono z myślą o PC-tach, więc na tej platformie można bawić się nawet przy użyciu klawiatury. Produkcja jednak równie dobrze sprawdza się na innych kontrolerach, w tym klasycznych padach czy też gitarze z serii Guitar Hero.

Tryby gry

Fantasy Strike oferuje kilka klasycznych trybów rozgrywki. Dostępna jest np. szybka potyczka, lokalny i sieciowy multiplayer, praktyka czy tryb Arcade. Podczas rozgrywki przez Internet gra korzysta z technologii GGPO, popularnej wśród twórców bijatyk – znajdziecie ją m.in. w Skullgirls i Killer Instinct. Odpowiada ona za ograniczanie lagów.

Kwestie techniczne

Fantasy Strike w wersji na platformę PS4, PC i Switch prezentuje zadowalający poziom. Gra została wykonana w kreskówkowej stylistyce, wojownicy są nieźle animowani, a niektórym atakom towarzyszą rozmaite efekty specjalne.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Fantasy Strike

16+

Wymagania sprzętowe Fantasy Strike

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-5200U 2.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8/10
Minimalne: Intel Core i5-4302Y 1.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GTX lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP

PC
PS4
Switch