Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4SwitchXONE
Okładka My Hero One's Justice (PC)
OkładkaMy Hero One's Justice (PC)

My Hero One's Justice

My Hero Academia: One's Justice

Trójwymiarowa bijatyka oparta na mandze My Hero Academia. Protagonistą jest Izuku Midoriya, młody chłopak, który pragnie zostać superbohaterem. Rozgrywka opiera się przede wszystkim na zręcznościowej walce, podczas której wykorzystujemy unikalne moce postaci.

Bijatyki | superbohaterowie | manga i anime | beat 'em up

My Hero Academia: One’s Justice to trójwymiarowa bijatyka, w której wcielamy się w superbohaterów i złoczyńców z popularnej mangi i anime My Hero Academia. Deweloperem gry jest japońskie studio Byking, znane z porzuconej pod koniec 2015 roku produkcji free-to-play Rise of Incarnates, a jej wydawcą jest koncern Bandai Namco. Produkcja oparta została na mandze My Hero Academia autorstwa Koheia Horikoshiego, wydawanej od 2014 roku w japońskim magazynie Shonen Jump – domu hitowych serii, takich jak Naruto i One Piece. Dzięki adaptacji anime, która wystartowała w 2016 roku, My Hero Academia stało się globalnym fenomenem, zyskując setki tysięcy fanów na całym świecie.

Fabuła

Akcja My Hero Academia: One’s Justice rozgrywa się w alternatywnej wersji współczesnej Japonii. Ponad 70 procent ludzkiej populacji posiada jakiś rodzaj mutacji lub supermocy, określanych słowem „quirk”. Poza służbami porządkowymi o przestrzeganie prawa dbają też superherosi, będący częścią sformalizowanych i samoregulujących się lokalnych organizacji. Głównym bohaterem gry i serii jest nieposiadających żadnych nadnaturalnych zdolności nastoletni chłopak Midoriya Izuku. Na skutek serii wypadków staje się on uczniem najlepszego herosa w Japonii, który decyduje się powierzyć mu własną supermoc.

My Hero Academia: One’s Justice jest skierowane przede wszystkim do już istniejących fanów My Hero Academia, tak więc nie jest dobrym miejscem, by zacząć przygodę z serią. Gra adaptuje w części niektóre z ważniejszych momentów przedstawionych w mandze oraz trzech pierwszych sezonach anime. Tryb fabularny został podzielony na dwie części: w pierwszej śledzimy losy protagonisty i innych superbohaterów, druga skupia się na walczących z nimi złoczyńcach. Wszystkie historie zostały przedstawione w formie krótkich przerywników fabularnych na silniku gry, a także dłuższych dwuwymiarowych animowanych scen zrealizowanych w formie visual novel.

Mechanika

My Hero Academia: One’s Justice to trójwymiarowa bijatyka, w której walki rozgrywają się na zamkniętych arenach. Pojedynki odbywają się jedynie w wariancie jeden na jednego, ale przed startem wybieramy dwie dodatkowe postacie wsparcia, których szybką pomoc otrzymujemy po wybraniu dedykowanych przycisków. Stan naszego bohatera opisany jest trzema wskaźnikami (życie, atak specjalny oraz blok).

Każdy grywalny heros dysponuje zróżnicowanymi ruchami i kombosami zależącymi od jego quirków. Są one przypisane do trzech kategorii – zwykłej, żółtej i czerwonej. O ile zwykłe ataki nie wymagają wytłumaczenia, to użycie żółtych ciosów pozwala nam naładować wskaźnik pancerza i przerwać długie kombo przeciwnika, po ich wykonaniu jesteśmy jednak otwarci na silne kontrataki. Czerwone ciosy natomiast zmniejszą pancerz przeciwnika, ale wymagają zazwyczaj zbliżenia się do niego na niewielką odległość. Gra oferuje dwa typy sterowania. Manualny pozwala nam na ręcznie wybieranie kombosów i konkretnych ataków. Normalny automatycznie dobiera odpowiednie ruchy w zależności od sytuacji.

Tryby gry

My Hero Academia: One’s Justice oferuje dwa podstawowe warianty zabawy dla pojedynczego gracza. Pierwszy to kampania fabularna, w której uczestniczymy w serii walk przerywanych cut-scenkami. Drugi jest odpowiednikiem klasycznego trybu arcade, z tym, że bohaterowie zyskują tu również punkty doświadczenia, a także odblokowują szereg przedmiotów kosmetycznych. W grze nie zabrakło również oczywiście rozgrywki dla wielu osób za pośrednictwem sieci.

Kwestie techniczne

My Hero Academia: One’s Justice oferuje kreskówką oprawę graficzną wykonaną w technice cel-shading, która stara się jak najwierniej oddać wygląd postaci z adaptacji anime. Podczas zabawy usłyszymy też głosy aktorów znanych z serialu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

My Hero One's Justice cena w dniu premiery: 249,90 PLN

Klasyfikacja PEGI My Hero One's Justice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

My Hero One's Justice Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-750 2.66 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 12 GB HDD
  • Windows 7 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch