Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Waltz of the Wizard (PC)
OkładkaWaltz of the Wizard (PC)

Waltz of the Wizard PC

Darmowa produkcja opracowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, w której gracz wciela się w czarodzieja rozwijającego swe magiczne zdolności.

Symulacje | FPP | elementy przygodowe | Meta Quest / Oculus | SteamVR | rzeczywistość wirtualna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Waltz of the Wizard Premiera PC

31maja2016

producent: Aldin Dynamics wydawca: Aldin Dynamics Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Waltz of the Wizard to pozycja z pogranicza symulacji i gry przygodowej, opracowana przez firmę Aldin Dynamics. Tytuł powstał z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej, a trafił na platformę PC, gdzie jest dystrybuowany za darmo.

Fabuła

Warstwa fabularna nie odgrywa w Waltz of the Wizard szczególnie ważnej roli. Gracz wciela się w czarodzieja rezydującego na szczycie wieży, który rozwija swe magiczne umiejętności.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Waltz of the Wizard akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Tytuł pozwala na poddanie próbie naszych czarodziejskich i alchemicznych zdolności, w czym pomaga nam pradawny duch uwięziony w ludzkiej czaszce. W trakcie zabawy możemy nie tylko przygotowywać mikstury w oparciu o składniki wymieszane w wielkim kotle, lecz także tworzyć rozmaite czary i sprawdzać ich działanie na elementach otoczenia. Nic również nie stoi na przeszkodzie, by zrobić użytek ze znalezionych przedmiotów, a w wybranych momentach – otwierać portale prowadzące do innych lokacji. Wśród dostępnych zaklęć prym wiedzie telekineza – ponadto w każdej chwili można na przykład wziąć do ręki kuszę i postrzelać z niej do flakoników stojących na półkach.

Opisywana pozycja wymaga do działania wspomnianych wcześniej zestawów rzeczywistości wirtualnej. Możemy więc swobodnie rozglądać się po otoczeniu, z kolei kontrolery ruchowe umożliwiają wchodzenie w interakcję z obiektami. W grze zaimplementowano oryginalny system poruszania się, zwany Telepath – by kontrolowana przez nas postać udała się w konkretnym kierunku, najpierw trzeba „narysować” na podłodze ścieżkę, którą ma pokonać, przechodząc z jednego punktu do drugiego.

Tryby gry

W Waltz of the Wizard można grać nie tylko w pojedynkę – w grze jest obecny również lokalny tryb multiplayer.

Kwestie techniczne

Waltz of the Wizard posiada trójwymiarową grafikę wysokiej jakości. Na uwagę zasługuje zarówno pełne detali otoczenie, jak i efekty świetlne towarzyszące rzucaniu czarów.

Ostatnia modyfikacja 2 stycznia 2018

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Waltz of the Wizard: Odpowiednia dla każdego wieku.