Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2018, 10:35

autor: AlexB

Podstępne tłumiki, czyli nowe wydarzenie w Fortnite: Battle Royale

Studio Epic Games zapowiedziało kolejne limitowane czasowo wydarzenie specjalne w Fortnite: Battle Royale. Przetestuje ono biegłość graczy w skradaniu się. Podstępne tłumiki, bo tak będzie się nazywał tryb dodany z okazji eventu, wystartują 5 stycznia.

PODSTĘPNE TŁUMIKI W SKRÓCIE:
  • w trybie dostępne będą wyłącznie pistolety i karabiny wyposażone w tłumik;
  • znacznie zwiększone zostaną szanse na zdobycie krzewu, czyli przedmiotu maskującego;
  • wszystkie pułapki na mapie będą wyłączone.

Deweloperzy z Epic Games wpadli w ubiegłym miesiącu na ciekawy pomysł mający przyciągnąć kolejnych graczy do ich najnowszego dzieła, czyli opartej na identycznych zasadach co Playerunknown's Battlegrounds darmowej strzelaniny sieciowej Fortnite: Battle Royale. Twórcy zdecydowali, że co jakiś czas będą organizowali w swojej produkcji limitowane czasowo, szalone wydarzenia. Za nami już dwa z nich – bitwy 50v50 oraz „Potężne wybuchy”. Teraz przyszedł czas na trzecie. Na oficjalnej stronie przedstawiciele Epic Games zapowiedzieli specjalny tryb o nazwie „Podstępne tłumiki”. Pojawi się on na serwerach gry na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 5 stycznia i zniknie trzy dni później. Jak obiecują deweloperzy, jego start nastąpi natychmiastowo, bez żadnej przerwy konserwacyjnej.

Chodzący krzak jest zjawiskiem tak samo osobliwym, co chodzące kartonowe pudło. - Podstępne tłumiki, czyli nowe wydarzenie specjalne w Fortnite: Battle Royale - wiadomość - 2018-01-03
Chodzący krzak jest zjawiskiem tak samo osobliwym, co chodzące kartonowe pudło.

W zamierzeniu „Podstępne tłumiki” mają przetestować umiejętność skradania się w Fortnite: Battle Royale. W tym trybie arsenał graczy zostanie ograniczony do wyciszonych pistoletów i karabinów. Znacznie wzrośnie za to szansa na uzyskanie ze skrzynek i zrzutów zaopatrzenia krzewu, specjalnego przedmiotu umożliwiającego przebranie się za roślinę i kamuflowanie w otoczeniu. Ponadto, aby ułatwić nieco podchody, twórcy wyłączą w trybie „Podstępne tłumiki” wszystkie pułapki.

Wczoraj, w ramach przygotowań do startu eventu „Podstępne tłumiki”, deweloperzy z Epic Games wprowadzili do Fortnite: Battle Royale nową broń, pistolet z tłumikiem, która pojawia się podczas rozgrywki w skrzyniach, zrzutach zaopatrzenia oraz na ziemi. Jej znalezienie nie należy jednak do rzeczy prostych. Rzadkość pistoletu z tłumikiem ustalono bowiem na poziomach „epicki” oraz „legendarny”.

Pistolet z tłumikiem pojawił się w Fortnite: Battle Royale wczoraj. - Podstępne tłumiki, czyli nowe wydarzenie specjalne w Fortnite: Battle Royale - wiadomość - 2018-01-03
Pistolet z tłumikiem pojawił się w Fortnite: Battle Royale wczoraj.

Pierwszy limitowany czasowo event w grze Fortnite: Battle Royale wystartował na serwerach na początku grudnia. Wprowadzał on tryb 50v50. Ogromne bitwy, choć zupełnie niezbalansowane i chaotyczne, okazały się całkiem miłą atrakcją i odskocznią od standardowej rozgrywki. Podobnie było z drugim wydarzeniem specjalnym, „Potężnymi wybuchami”, dodającym do Fortnite: Battle Royale nieco świątecznej i sylwestrowej atmosfery, głównie za sprawą wyrzutni śnieżek i granatów, które zamiast zadawania obrażeń zmuszają przeciwnika do... tańczenia. W czasie działania tego efektu oponenci nie mogą strzelać, używać przedmiotów ani budować fortyfikacji. Bombę Taneczną, bo tak nazywa się ta niezwykła broń, można również zdobyć podczas normalnej rozgrywki. Jej zapasy znajdują się w skrzynkach oraz zrzutach zaopatrzenia.

Fortnite: Battle Royale pojawiło się we wrześniu bieżącego roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One jako swego rodzaju samodzielny dodatek do gry Fortnite. Tytuł jest obecnie jednym z największych konkurentów Playeunknown's Battlegronds na polu sieciowych strzelanin opartych o tryb Battle Royale. Dzieło studia Epic Games w obu wersjach na początku grudnia mogło pochwalić się 30 milionami zarejestrowanych graczy na wszystkich platformach.