Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2017, 09:20

autor: AlexB

Fortnite z trybem 50v50 i 30 milionami graczy

W Fortnite: Battle Royale wystartowało pierwsze w historii gry wydarzenie sezonowe, a mianowicie tryb 50v50. Będzie się można w nim bawić do 17 grudnia. Twórcy pochwalili się również statystykami dotyczącymi liczby graczy.

Nawalanka na sto osób

Darmowe Fortnite: Battle Royale od Epic Games, czyli obecnie jeden z największych konkurentów Playerunknown's Battlegrounds w segmencie strzelanin sieciowych opartych o tryb battle royale, rozwija się doskonale. Wczoraj pisaliśmy o debiucie patcha 1.10, zmieniającego między innymi interfejs ekwipunku, balansującego rozgrywkę, ulepszającego optymalizację i eliminującego szereg najbardziej uciążliwych błędów, takich jak przenikanie graczy przez drzwi. Ta aktualizacja to jednak nie jedyna przyjemna niespodzianka, jaka została zaplanowana przez deweloperów na ten tydzień. Dziś w nocy czasu polskiego, podczas trwania gali The Game Awards, twórcy tytułu zaprezentowali zwiastun pierwszego sezonowego wydarzenia – trybu 50v50. Jest on już dostępny w grze na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One i pozostanie aktywny do niedzieli 17 grudnia.

Aby tryb 50v50 w Fortnite: Battle Royale mógł być grywalny, twórcy z Epic Games musieli wprowadzić kilka zmian względem klasycznego free-for-all. Między innymi obrażenia zadawane obszarowo zostały wyeliminowane, nad członkami naszej drużyny umieszczone zostały odpowiednie znaczniki, a powalonych graczy można reanimować, tak samo jak w rywalizacji zespołowej w Playerunknown's Battlegrounds. Mimo to tryb 50v50 jest kompletnie niezbalansowany i chaotyczny. Nie ukrywają tego nawet sami twórcy. Przygotowanie dobrze działających bitew na taką skalę zajęłoby po prostu więcej pracy niż jest to warte. Dlaczego zatem zdecydowano się w ogóle je wprowadzić? Chodzi głównie o jakąś odmianę i wzięcie udziału w szalonej zabawie, w której czasem po prostu nie wiadomo co się dzieje, co doskonale pasuje do stylistyki Fortnite. Deweloperzy z Epic Games zapewniają, że w przyszłości możemy spodziewać się więcej tego typu eventów dostępnych sezonowo, podczas których będzie można pobawić się w eksperymentalnych trybach.

30 milionów i rośnie

Fortnite stale przyciąga nowych graczy. - Fortnite z trybem 50v50 i 30 milionami graczy - wiadomość - 2017-12-08
Fortnite stale przyciąga nowych graczy.

Prezentacja trybu 50v50 stała się również okazją dla twórców Fortnite do pochwalenia się kilkoma osiągnięciami. Niedawno gra ustanowiła nowy rekord – w tym samym czasie miało ją uruchomionych na wszystkich platformach (PC, PlayStation 4 oraz Xbox One) 1,3 miliona osób. Ponadto tytułem, zarówno w wersji podstawowej, jak i Battle Royale, zainteresowało się już ponad 30 milionów graczy. Oznacza to, że od listopada przybyło ich 10 milionów. Wynik ten bez wątpienia budzi respekt, a może być jeszcze lepiej. Nic nie wskazuje bowiem na to, by rozwój Fortnite miał się wkrótce zatrzymać.