Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2017, 09:20

autor: AlexB

Fortnite z trybem 50v50 i 30 milionami graczy

W Fortnite: Battle Royale wystartowało pierwsze w historii gry wydarzenie sezonowe, a mianowicie tryb 50v50. Będzie się można w nim bawić do 17 grudnia. Twórcy pochwalili się również statystykami dotyczącymi liczby graczy.

Nawalanka na sto osób

Darmowe Fortnite: Battle Royale od Epic Games, czyli obecnie jeden z największych konkurentów Playerunknown's Battlegrounds w segmencie strzelanin sieciowych opartych o tryb battle royale, rozwija się doskonale. Wczoraj pisaliśmy o debiucie patcha 1.10, zmieniającego między innymi interfejs ekwipunku, balansującego rozgrywkę, ulepszającego optymalizację i eliminującego szereg najbardziej uciążliwych błędów, takich jak przenikanie graczy przez drzwi. Ta aktualizacja to jednak nie jedyna przyjemna niespodzianka, jaka została zaplanowana przez deweloperów na ten tydzień. Dziś w nocy czasu polskiego, podczas trwania gali The Game Awards, twórcy tytułu zaprezentowali zwiastun pierwszego sezonowego wydarzenia – trybu 50v50. Jest on już dostępny w grze na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One i pozostanie aktywny do niedzieli 17 grudnia.

Aby tryb 50v50 w Fortnite: Battle Royale mógł być grywalny, twórcy z Epic Games musieli wprowadzić kilka zmian względem klasycznego free-for-all. Między innymi obrażenia zadawane obszarowo zostały wyeliminowane, nad członkami naszej drużyny umieszczone zostały odpowiednie znaczniki, a powalonych graczy można reanimować, tak samo jak w rywalizacji zespołowej w Playerunknown's Battlegrounds. Mimo to tryb 50v50 jest kompletnie niezbalansowany i chaotyczny. Nie ukrywają tego nawet sami twórcy. Przygotowanie dobrze działających bitew na taką skalę zajęłoby po prostu więcej pracy niż jest to warte. Dlaczego zatem zdecydowano się w ogóle je wprowadzić? Chodzi głównie o jakąś odmianę i wzięcie udziału w szalonej zabawie, w której czasem po prostu nie wiadomo co się dzieje, co doskonale pasuje do stylistyki Fortnite. Deweloperzy z Epic Games zapewniają, że w przyszłości możemy spodziewać się więcej tego typu eventów dostępnych sezonowo, podczas których będzie można pobawić się w eksperymentalnych trybach.

30 milionów i rośnie

Fortnite stale przyciąga nowych graczy. - Fortnite z trybem 50v50 i 30 milionami graczy - wiadomość - 2017-12-08
Fortnite stale przyciąga nowych graczy.

Prezentacja trybu 50v50 stała się również okazją dla twórców Fortnite do pochwalenia się kilkoma osiągnięciami. Niedawno gra ustanowiła nowy rekord – w tym samym czasie miało ją uruchomionych na wszystkich platformach (PC, PlayStation 4 oraz Xbox One) 1,3 miliona osób. Ponadto tytułem, zarówno w wersji podstawowej, jak i Battle Royale, zainteresowało się już ponad 30 milionów graczy. Oznacza to, że od listopada przybyło ich 10 milionów. Wynik ten bez wątpienia budzi respekt, a może być jeszcze lepiej. Nic nie wskazuje bowiem na to, by rozwój Fortnite miał się wkrótce zatrzymać.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale