Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2017, 14:22

autor: Góral

Fortnite - aktualizacja 1.10 zmienia interfejs ekwipunku i zmniejsza wspomaganie celowania

Studio Epic Games wprowadziło kolejne zmiany i poprawki do gier Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale. Pojawił się m.in. nowy interfejs ekwipunku.

Fortnite – bohaterowie dostępni tylko na konsoli Xbox One. - Fortnite - nowy interfejs ekwipunku i zmniejszone wspomaganie celowania w aktualizacji 1.10 - wiadomość - 2017-12-07
Fortnite – bohaterowie dostępni tylko na konsoli Xbox One.

Aktualizacja 1.10 - Fortnite: Battle Royale

Aktualizacja 1.10 w skrócie:
  • nowy interfejs ekwipunku w Fortnite: Battle Royale;
  • opcja „Statystyki połączenia sieciowego” na PC-tach;
  • ulepszona wydajność;
  • ekskluzywne postacie na konsoli Xbox One w Fortnite.

Studio Epic Games dokonało kolejnej aktualizacji gier Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale. Opublikowana lista zmian jest całkiem długa, ale brakuje w niej nowości diametralnie wpływających na sposób gry czy prezentację obu tytułów. Naturalnie nie oznacza to, że nie ma o czym pisać. Przegląd zacznijmy może od drugiej z wymienionych, gdyż doczekała się ona większej liczby interesujących poprawek. Chyba największą atrakcją jest nowy interfejs ekwipunku, który w założeniach ma być przyjemniejszy w obsłudze – zarówno dla osób grających przy pomocy padów, jak i tych korzystających z myszki. Pojawiła się też opcja „Statystyki połączenia sieciowego” (na razie tylko na PC-tach), dzięki której możemy zobaczyć takie wartości jak ping czy przepustowość sieci. Ponadto na koniec gry, lub w trybie obserwatora, da się sprawdzić własne statystyki związane z postępami oraz zdobyte punkty doświadczenia.

Fortnite: Battle Royale - nowy interfejs ekwipunku. - Fortnite - nowy interfejs ekwipunku i zmniejszone wspomaganie celowania w aktualizacji 1.10 - wiadomość - 2017-12-07
Fortnite: Battle Royale - nowy interfejs ekwipunku.

W kwestii rozgrywki obniżono szansę otrzymania bandaży o 35%, a także zmniejszono wspomaganie celowania na kontrolerach, dzięki czemu od teraz powinno się lepiej strzelać z karabinów snajperskich. Również bronie doczekały się pewnych usprawnień, np. snajperki nie są przeładowywane podczas patrzenia przez lunetę, a dodatkowo usunięto pociski smugowe z pistoletu maszynowego z tłumikiem.

Doszły też poprawki związane z udźwiękowieniem. Najważniejsza to ta, że kroki towarzyszy są teraz cichsze niż kroki przeciwników. Warto także wspomnieć, że strzał z karabinu snajperskiego słychać teraz z większej odległości – nawet z 250 metrów (wcześniej było to 180 metrów). Ponadto poprawiono tryb obserwatora oraz ulepszono wydajność.

Pozostałe zmiany dotyczą rozmaitych błędów. Np. nazwy towarzyszy nie powinny już drgać, zredukowano przenikanie graczy przez drzwi, granaty wybuchają za każdym razem, postacie z 1 punktem zdrowa od teraz giną już od upadku, a zawieszanie się gry podczas wyjścia do menu głównego powinno zdarzać się dużo rzadziej (albo i wcale).

Aktualizacja 1.10 – Fortnite (Ratowanie świata)

Jeżeli chodzi o pierwotną wersję Fortnite, to z okazji aktualizacji gry, przystosowującej ją do konsoli Xbox One X, wszystkie osoby, które zakupiły Pakiet Fundatora na Xboksie One mogą otrzymać za darmo czterech ekskluzywnych bohaterów (Komandos-renegat, Stróż Knox, Jadeitowa skrytobójczyni Sara, Przecieraczka szlaków Jess) – wystarczy ukończyć zadanie „Łupolama”. Jeżeli zrobiliście to wcześniej, to oczywiście nie musicie wykonywać go ponownie. Pojawiło się też pięć nowych misji odkrywczych. Pozostałe nowinki nie są zbyt wyjątkowe. Dodano np. możliwość wylogowania się do głównego menu na komputerach, zwiększono zasięg Vindertechu z lunetą z 7,5 do 8 pól oraz pozbyto się kolejnych błędów i niedoróbek.

Na koniec przypominamy, że Fortnite: Battle Royale dostępne jest za darmo na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-tach. Również Fortnite znajdziecie na tych urządzeniach, ale gra obecnie jest płatna, choć w przyszłym roku, po wyjściu z wczesnego dostępu, będzie rozprowadzana w modelu free-to-play.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.