Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2017, 08:35

autor: Góral

Fortnite z 20 milionami graczy

Studio Epic Games pochwaliło się, że wszystkie wersje Fortnite, czyli zwykła oraz ta z trybem battle royale, przyciągnęły już 20 milionów graczy.

Fortnite jednym z największych tegorocznych hitów. - Fortnite z 20 milionami graczy - wiadomość - 2017-11-07
Fortnite jednym z największych tegorocznych hitów.

Studio Epic Games ma niesamowite powody do zadowolenia. Firma poinformowała na Twitterze, że Fortnite na konsole Xbox One i PlayStation 4 oraz PC-ty zgromadził już 20 milionów graczy. Na tę liczbę składają się użytkownicy płatnej „podstawki” oraz darmowego (i samodzielnego) Fortnite: Battle Royale. Niestety nie ujawniono, jak wynik rozkłada się na obie produkcje – można jednak założyć, że zdecydowana większość przypada na drugą z wymienionych, która w zaledwie dwa tygodnie od momentu premiery 26 września bieżącego roku przyciągnęła do siebie 10 milionów osób. Ostatnie dane na temat sprzedaży zwykłego Fortnite mówią o milionie egzemplarzy (stan na sierpień).

Fortnite z 20 milionami graczy - ilustracja #2
Fortnite w skrócie:
  • najnowsza gra studia Epic Games;
  • dostępna na konsolach XOne i PS4 oraz PC-tach;
  • wraz z darmowym Fortnite: Battle Royale ma już 20 milionów graczy.

Przypominamy, że oba tytuły mocno się od siebie różnią. Zwykła wersja to przygodowa gra akcji, łącząca elementy Minecrafta z trybem hordy. Gracze zbierają surowce, stawiają rozmaite budowle i zastawiają pułapki, by odpierać ataki zombie. Póki co, za dostęp do tej produkcji należy zapłacić. Sytuacja ulegnie zmianie w przyszłym roku, gdy ukaże się pełna wersja - wówczas gra rozprowadzana będzie w modelu biznesowym free-to-play.

Z kolei Fortnite: Battle Royale to – jak mówi sama nazwa – gra oferująca zmagania w popularnym trybie battle royale. Rozgrywka polega na walce o przetrwanie. Sto osób trafia na wyspę bez wyposażenia – bronie, apteczki i pozostałe przydatne elementy musimy znaleźć lub zdobyć podczas walki. Mapa z czasem się kurczy, zmuszając graczy do potyczek. Wygrywa ostatnia osoba, która utrzyma się przy życiu. Tytuł ten dostępny jest za darmo.