Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2017, 09:05

autor: Entelarmer

Fortnite: Battle Royale z 811 tysiącami graczy jednocześnie

Studio Epic Games pochwaliło się kolejnym sukcesem Fortnite: Battle Royale. W minioną niedzielę w grze bawiło się jednocześnie 811 tysięcy osób. Niedawno wypuszczono też halloweenową aktualizację.

W miniony weekend gracze Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale musieli liczyć się z utrudnionym dostępem do gry oraz długim czasem oczekiwania na dołączenie do rozgrywki. W pewnym momencie sytuacja stała się na tyle poważna, że studio Epic Games zdecydowało się na czasowe zawieszenie serwerów. Jednak nie zniechęciło to graczy – więcej, jedną z przyczyn tych błędów, obok problemów z bazą danych, mogła być ich liczba. Na Twitterze gry pojawił się wpis przepraszający za niedawne utrudnienia oraz informujący o 811 tysiącach graczy, którzy w niedzielę jednocześnie bawili się w Fortnite: Battle Royale.

Gracze Fortnite entuzjastycznie przywitali aktualizację na Halloween. - Fortnite: Battle Royale z 811 tysiącami graczy jednocześnie - wiadomość - 2017-10-31
Gracze Fortnite entuzjastycznie przywitali aktualizację na Halloween.

Oczywiście trzeba pamiętać, że konkurencyjne Playerunknown’s Battleground niedawno zdołało dobić do 2,4 milionów graczy zalogowanych jednocześnie w grze, mimo że produkcja studia Bluehole dostępna jest tylko na jednej platformie, i to za opłatą. Nie zmienia to jednak faktu, że Epic Games ma powody do radości, zwłaszcza że od premiery Fortnite: Battle Royale minął zaledwie miesiąc (PUBG zadebiutowało we Wczesnym Dostępie w marcu). Twórcy dokładają też starań, by utrzymać zainteresowanie grą. W zeszłym tygodniu udostępniono kolejną aktualizację, wprowadzającą m.in. ranking sezonowy, skromne opcje dostosowania postaci gracza oraz atrakcje na Halloween, jak również garść pomniejszych zmian (w tym możliwość podnoszenia surowców przez przejście po nich). Więcej na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Fortnite: Battle Royale

Fortnite: Battle Royale