Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 października 2017, 19:07

autor: Ender

Playerunknown's Battlegrounds z nowym rekordem popularności na Steamie

Wydaje się, że nic nie jest w stanie powstrzymać wciąż rosnącej popularności strzelanki Playerunknown's Battlegrounds. Produkcja pobiła dziś kolejny historyczny rekord na Steamie - dwa miliony osób bawiących się równocześnie.

Od ponad miesiąca systematycznie informujemy o kolejnych rekordach, które pobiła gra Playerunknown's Battlegrounds. Wydaje się, że na razie nic nie jest w stanie powstrzymać triumfalnego marszu tej produkcji, która każdego dnia przyciąga tysiące nowych graczy, Zaledwie w przeciągu ostatniego tygodnia gra kupiona została przez ponad dwa miliony osób. Pecetowa wersja Playerunknown's Battlegrounds znajduje się obecnie w bibliotece ponad piętnastu milionów posiadaczy konta na Steamie.

To jednak nie wszystko, Playerunknown's Battlegrounds osiągnęło dziś kolejny historyczny kamień milowy w serwisie Valve. Wyczyn ten wydawał się dotychczas mrzonką. W przeciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin z tytułem bawiło się równocześnie ponad dwa miliony graczy. Sztuka ta nie udała się dotychczas żadnej produkcji dystrybuowanej poprzez Steam. Poprzedni rekord wynosił około 1,3 miliona osób i do września tego roku należał do gry Dota 2. Biorąc pod uwagę, że sprzedaż Playerunknown's Battlegrounds wydaje się nie zwalniać, być może jeszcze w tym roku poinformujemy o przebiciu pułapu 2,5 lub nawet 3 milionów graczy. Deweloperzy wciąż planują następne aktualizacje, w tym zupełnie nową mapę, które mogą ponownie przyciągnąć znudzonych weteranów. W planach twórców znajduje się również port na Xboksa One, a także potencjalnie na PlayStation 4.

W przeciągu tego dnia z tytułem bawiło się równocześnie ponad dwa miliony graczy - Playerunknown's Battlegrounds z nowym rekordem popularności na Steamie - wiadomość - 2017-10-13
W przeciągu tego dnia z tytułem bawiło się równocześnie ponad dwa miliony graczy
  1. Playerunknown's Battlegrounds - kompendium wiedzy
  2. Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradło serca pecetowych graczy
  3. Oficjalna strona gry Playerunknown's Battlegrounds