Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2017, 10:02

Playerunknown's Battlegrounds trafi na PlayStation 4? Bluehole negocjuje z Sony

Firma Bluehole negocjuje z Sony w sprawie przeniesienia gry Playerunknown's Battlegrounds na konsolę PlayStation 4. Pod koniec tego roku gra ma także trafić na Xboksa One.

Kariera, jaką w przeciągu pół roku zrobiło Playerunknown’s Battlegrounds, nadaje się na scenariusz do filmu – gra nie wychodząc z fazy wczesnego dostępu rzuciła PC-towych graczy na kolana, sprzedając się w 13 milionach egzemplarzy i bijąc rekord w największej liczbie jednocześnie grających osób na Steamie. Skala sukcesu zaskoczyła chyba samych deweloperów, Brendana Greene’a i koreańskie studio Bluehole, ale pomimo tego starają się wykorzystać fenomen w stu procentach. O tym, że swojej wersji Playerunknown’s Battlegrounds doczeka się Xbox One, wiemy od czerwca, wygląda jednak na to, że to nie jedyna konsola, na której zagości popularna strzelanka.

Czy Playerunknown’s Battlegrounds przypadnie do gustu konsolowym graczom? - Playerunknown's Battlegrounds trafi na PlayStation 4? Bluehole negocjuje z Sony - wiadomość - 2017-10-03
Czy Playerunknown’s Battlegrounds przypadnie do gustu konsolowym graczom?

Z artykułu w serwisie Bloomberg wynika, że tytuł może trafić również na PlayStation 4. Nie jest to oczywiście potwierdzona informacja – studio Bluehole na razie jedynie negocjuje z Sony. Jeśli gra rzeczywiście pojawiłaby się na tej platformie, jej premiera miałaby miejsce już w przyszłym roku – pierwszeństwo ma wersja na Xboksa One (sprzęt Microsoftu posiada bowiem własną wariację wczesnego dostępu – Xbox Game Preview), zapowiedziana jeszcze podczas tegorocznego E3 i planowana na grudzień. Założyciel Bluehole Chang Byung-gyu przyznał zresztą, że jego firma rozmawiała z każdym dużym producentem konsol, aby móc zaprezentować Playerunknown’s Battlegrounds szerszej publice. Z niecierpliwością wyczekujemy wersji na Nintendo Switch.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Steam na kolanach – jak Playerunknown’s Battlegrounds skradła serca pecetowych graczy