Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2016, 14:55

Wieści ze świata (Persona 5, Bloodstained, Gravity Rush 2, Voodoo Vince) 6/10/2016

Dziś piszemy o sukcesie sprzedażowym gry Persona 5 w Japonii, mianowaniu 505 Games wydawcą Bloodstained: Ritual of the Night, opóźnieniu premiery Gravity Rush 2 i o zapowiedzi Voodoo Vince: Remastered (odświeżonej wersji platformówki 3D z 2003 roku). Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Persona 5 najlepiej sprzedającą się grą Atlusa w Japonii

Jak zauważył serwis Persona Central, Persona 5 jest najlepiej sprzedającą się grą w Japonii w historii firmy Atlus. Premiera tytułu miała miejsce 15 września i od tego czasu do sklepów trafiło ponad pół miliona egzemplarzy, z czego więcej niż 400 tysięcy znalazło się w posiadaniu graczy (wyniki dotyczą wersji i na PS3, i na PS4). W Europie i Ameryce Północnej najnowsza odsłona tej kultowej serii jRPG-ów ma zadebiutować dopiero 14 lutego 2017 roku.

505 Games wydawcą Bloodstained: Ritual of the Night

Koji „IGA” Igarashi ogłosił, że metroidvania Bloodstained: Ritual of the Night (wielki kickstarterowy sukces z 2015 roku) znalazła wydawcę – została nim firma 505 Games, która pomoże studiu ArtPlay przede wszystkim w marketingu gry. Współpracę przypieczętowano, wypuszczając poniższy materiał wideo, zawierający parę fragmentów rozgrywki z bardzo wczesnej wersji omawianego tytułu. Premiera Bloodstained ma nastąpić w 2018 roku na PC, PS4 i XOne.

Gravity Rush 2 przesunięte na styczeń 2017 roku

Firma Sony Interactive Entertainment poinformowała, że Gravity Rush 2 nie wyrobi się na premierę zaplanowaną na 2 grudnia – zamiast tego gra trafi do sprzedaży 20 stycznia 2017 roku (wyłącznie na PS4). Główną przyczyną opóźnienia jest dopracowywanie funkcji sieciowych. W ramach rekompensaty deweloperzy podarują graczom jedno z planowanych popremierowych DLC za darmo.

Nadchodzi remaster Voodoo Vince – platformówki z 2003 r.

Studio Beep Games i firma Microsoft Studios zapowiedziały Voodoo Vince: Remastered – odświeżoną wersję całkiem udanej platformówki 3D, która wyszła w 2003 roku na pierwszego Xboksa. Nowe wydanie pozostanie z grubsza niezmienione względem pierwowzoru, nie licząc trochę podrasowanej grafiki, lepszego udźwiękowienia etc. Gra powstaje z myślą o Windowsie 10 i Xboksie One, ale jeśli odniesie sukces w programie Steam Greenlight, trafi równiez na platformę firmy Valve ze wsparciem dla Windowsa 7. Premierę zaplanowano na początek 2017 roku.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak równiez najnowsze filmy z gier:

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej