Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2016, 17:57

autor: Ender

Persona 5 – europejska premiera w lutym 2017 roku

Europejska premiera Persony 5 została wyznaczona na połowę lutego przyszłego roku. Taką informacją podzielił się oficjalny dystrybutor gry w naszym regionie. W sprzedaży będzie dostępna zarówno standardowa, jak i kolekcjonerska wersja wyczekiwanego tytułu.

Persona 5 pozostaje jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji, które zagoszczą w sklepach w ciągu najbliższego roku. Japońska premiera tytułu będzie miała miejsce w przyszłym miesiącu, ale jak wiemy od jakiegoś czasu, fani na Zachodzie muszą uzbroić się cierpliwość i czekać jeszcze prawie pół roku na lokalizację. Po zapowiedzi amerykańskiej edycji gry producenci z firmy Atlus milczeli na temat jej europejskiego wydania. Fakt ten nie zdziwił fanów tytułów z Kraju Kwitnącej Wiśni, bowiem spółka jest znana z kompletnego ignorowania rynków zbytu poza Japonią oraz Ameryką Północą. Obecności Atlusa na Starym kontynencie nie umocniła nawet jego fuzja z Segą. Konsolowe gry dewelopera rozprowadzane były bowiem wciąż przez różnych dystrybutorów, często wiele miesięcy po oryginalnej dacie debiutu w USA. Tę nieciekawą sytuację zmienić ma jednak firma Deep Silver, która w ogłosiła w lipcu że podpisała umowę na dystrybucję wszystkich gier sygnowanych logiem Atlusa. Dziś wydawca potwierdził, że Persona 5 zadebiutuje w Europie tego samego dnia co w USA. Produkcja ukaże się 14 lutego 2017 roku i będzie dostępna zarówno w standardowych jak i kolekcjonerskich wersjach. Tytuł ukaże się równocześnie na PlayStation 3 oraz PlayStation 4.

Fani Persony 5 w Europie otrzymają grę tego samego dnia co gracze w USA - Persona 5 – europejska premiera w lutym 2017 roku - wiadomość - 2016-08-09
Fani Persony 5 w Europie otrzymają grę tego samego dnia co gracze w USA

Persona 5 będzie dostępna w standardowej wersji pudełkowej na PlayStation 3, w cenie 49,99 euro (ok. 215 zł) oraz na PlayStation 4, w cenie 69,99 euro (ok. 300 zł), a także w dwóch limitowanych specjalnych wydaniach (jedynie PlayStation 4). Pierwsze z nich poza grą zawiera także steelbook. Edycja ta dostępna jest w cenie standardowej wersji. Otrzymamy ją składając pre-oredry oraz kupując tytuł tuż po jego premierze. Drugie specjalne wydanie to pokaźnej wielkości wersja kolekcjonerska, której zawartość nie różni się od tego co otrzymają gracze zza Oceanu. Sugerowana cena kolekcjonerki to 89,99 euro (ok. 390 zł).

Persona 5 – edycja kolekcjonerska Take Your Heart

W skład edycji kolekcjonerskiej wchodzą:

  1. gra oraz steelbook
  2. ścieżka dźwiękowa na CD z wyborem utworów z gry, które skomponowane zostały przez Shojiego Meguro
  3. dziesięciocentymetrowy pluszowy breloczek, który przedstawia Morganę, a więc jedną z głównych bohaterek gry
  4. posiadający 64 strony artbook w twardej oprawie, który zawiera szkice oraz ilustracje koncepcyjne z gry
  5. replika szkolnej torby, która noszą bohaterowie gry
  6. duże kartonowe pudełko, w którym mieszczą się wszystkie elementy zestawu
Kolekcjonerska wersja Take Your Heart - Persona 5 – europejska premiera w lutym 2017 roku - wiadomość - 2016-08-09
Kolekcjonerska wersja Take Your Heart
  1. Oficjalna strona gry Persona 5
  2. Oficjalna strona firmy Deep Silver

Ostatnia aktualizacja: 2016-08-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Persona 5

Persona 5