Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2016, 17:10

Kontynuacje Rage oraz The Evil Within są możliwe, twierdzi Pete Hines

Pete Hines, wiceprezes firmy Bethesda Softworks, stwierdził, że gry Rage oraz The Evil Within, wydane odpowiednio w 2011 i 2014 roku, okazały się na tyle udane pod względem komercyjnym, że możliwe są ich kontynuacje.

Ani wydane w 2011 roku Rage, ani The Evil Within, które zadebiutowało dwa lata temu, nie były największymi finansowymi sukcesami firmy Bethesda Softworks. Mimo to jej przedstawiciele wcale nie skreślają kontynuacji obu marek w przyszłości. W rozmowie z serwisem Finder Pete Hines – wiceprezes Bethesdy – stwierdził, że tytuły te okazały się na tyle opłacalne, by usprawiedliwić ewentualne sequele.

Choć The Evil Within nie okazało się wielkim powrotem Shinji Mikamiego do formy znanej fanom survival horrorów, Bethesda nie porzuca marki. - Kontynuacje Rage oraz The Evil Within są możliwe, twierdzi Pete Hines - wiadomość - 2016-08-09
Choć The Evil Within nie okazało się wielkim powrotem Shinji Mikamiego do formy znanej fanom survival horrorów, Bethesda nie porzuca marki.

Przypomnijmy: Rage było pierwszą od półtorej dekady produkcją studia id Software niebędącą częścią istniejącej już serii, zaś nad The Evil Within pracował Shinji Mikami – współtwórca popularnego cyklu horrorów Resident Evil. Oba tytuły spotkały się z dość ciepłym przyjęciem wśród recenzentów, żaden nie okazał się jednak wielkim hitem, którego można było się spodziewać po tak legendarnych deweloperach. W dodatku gracze na PC narzekali na problemy techniczne zarówno w Rage, jak i w The Evil Within. Kłopoty te nie przeszkodziły jednak w dobrej sprzedaży. „Obie produkcje poradziły sobie na tyle dobrze finansowo, że moglibyśmy stworzyć ich kontynuacje” - stwierdził Hines, zaznaczając jednak, że jego wypowiedzi w żaden sposób nie należy traktować jako zapowiedzi. „Obecnie mamy w planach tyle tytułów, że będziecie musieli poczekać i zobaczyć”.

Doom pokazał, że id Software nadal potrafi robić świetne, oldskulowe FPS-y. Może więc druga część Rage okazałaby się lepsza od jedynki? - Kontynuacje Rage oraz The Evil Within są możliwe, twierdzi Pete Hines - wiadomość - 2016-08-09
Doom pokazał, że id Software nadal potrafi robić świetne, oldskulowe FPS-y. Może więc druga część Rage okazałaby się lepsza od jedynki?

Rzeczywiście, w najbliższych miesiącach Bethesda Softworks wyda The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, Dishonored 2, The Elder Scrolls: Legends, Quake Champions oraz Prey, a także wyprodukuje dodatek do Fallouta 4 o podtytule Nuka World. O ile więc kontynuacje The Evil Within oraz Rage w ogóle powstaną, ich zapowiedzi nie powinniśmy się spodziewać wcześniej, niż podczas przyszłorocznych targów E3.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Bethesda Softworks
  2. Legenda powraca na tarczy – recenzja gry Rage
  3. Recenzja gry The Evil Within – prawie jak Resident Evil

Ostatnia aktualizacja: 2016-08-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.