Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2016, 19:26

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Dead Rising - Capcom potwierdza datę premiery zremasterowanych odsłon serii

Firma Capcom potwierdziła doniesienia sprzed kilku tygodni, głoszące, że 13 września odbędzie się premiera odświeżonych wersji Dead Rising, Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że pierwsze odsłony serii Dead Rising ukażą się w odświeżonych wersjach 13 września bieżącego roku, gdyż taka data widniała w sklepie Xbox Games. Dziś firma Capcom potwierdziła te doniesienia, a przy okazji podzieliła się dodatkowymi szczegółami oraz opublikowała widoczny poniżej zwiastun. Wspomniany termin dotyczy cyfrowych wydań gier Dead Rising (Xbox One, PlayStation 4, Steam), Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record (dwie ostatnie pojawią się tylko na Xboksie One i PlayStation 4, gdyż są już na Steamie). Każdą z nich będzie można kupić w cenie 19,99 euro (około 85 zł), albo w pakiecie Dead Rising Triple Pack (tylko PS4 i XOne) wycenionym na 59,94 euro (około 254 zł). Składając zamówienia przedpremierowe na zestaw będzie można zaoszczędzić nieco pieniędzy, gdyż pre-ordery sprzedawane maja być za 49,99 euro (około 213 zł).

Nowe wydania pierwszych odsłon serii Dead Rising:
  • Dead Rising ukaże się na PC, PS4 i XOne,
  • Dead Rising 2 i Dead Rising 2: Off the Record tylko na PS4 i XOne;
  • wszystkie gry zadebiutują w cyfrowej dystrybucji 13 września, w cenie 19,99 euro każda;
  • na konsolach będzie można kupić pakiet Dead Rising Triple Pack za 59,94 euro.

Nowe wydania nie będą niczym specjalnym w porównaniu do innych remasterów, gdyż deweloperzy dodadzą do nich wszystkie wypuszczone do oryginałów DLC oraz ulepszą oprawę graficzną (1080p i 60 klatek na sekundę) i to właściwie tyle. Oczywiście dla osób, które nie miały wcześniej styczności z cyklem, będzie to fajna okazja do nadrobienia zaległości, ale weterani serii liczący na np. nowe tryby, raczej nie będą pocieszeni. Poza tym mamy złe wieści dla miłośników pudełkowych wydań – te, owszem, będą dostępne, ale tylko na terenie Ameryki Północnej i tylko w przypadku Dead Rising oraz Dead Rising 2.

Dead Rising - Capcom potwierdza datę premiery zremasterowanych odsłon - ilustracja #2

Dead Rising to cykl zwariowanych sandboksów z tysiącami zombie w roli głównej. W poszczególnych odsłonach serii wcielamy się w osoby, które muszą przetrwać inwazję nieumarłych, a przy okazji walczyć z psychopatami oraz ratować cywilów z opresji. W tym celu wykorzystuje się rozmaite znalezione bronie – od mioteł, przez kosiarki, aż po broń palną. Obecnie w produkcji znajduje się Dead Rising 4, które ukaże się w grudniu na konsoli Xbox One i Windowsie 10.