Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2016, 12:43

autor: Góral

Pierwsze części Dead Rising ukażą się na XOne 13 września

W sklepie Xbox Games pojawiły się karty gier Dead Rising, Dead Rising 2, Dead Rising 2: Off the Record i Dead Rising Triple Pack na Xboksa One. Wszystkie tytuły mają ukazać się 13 września bieżącego roku.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że starsze odsłony serii Dead Rising pojawią się na konsolach Xbox One i PlayStation 4 („jedynka” również na PC). Capcom co prawda nie wyjawił jeszcze daty premiery nowych wersji, ale tę poznaliśmy dzięki kartom produkcji w sklepie Xbox Games, do którego trafiło pierwsze Dead Rising, Dead Rising 2, Dead Rising 2: Off the Record oraz zbiorczy zestaw wszystkich tych projektów, zatytułowany Dead Rising Triple Pack. Przy każdej pozycji widnieje termin 13 września bieżącego roku. O ile nie jest to pomyłka, to właśnie wtedy produkcje zadebiutują na Xboksie One i najpewniej na pozostałych urządzeniach.

Pierwsze części Dead Rising ukażą się na XOne 13 września - ilustracja #1

Pierwsze Dead Rising zadebiutowało na Xboksie 360 w 2006 roku. Bohaterem produkcji jest fotograf prasowy Frank West, który przybywa do miasta Willamette, gdzie dzieje się coś niedobrego. Na miejscu okazuje się, że lokację opanowały zombie, więc naszym zadaniem jest przetrwanie i rozwikłanie tajemnicy kryjącej się za nieumarłymi. Zabawa w tej, jak i w kolejnych odsłonach serii, polega na eksplorowaniu otwartych lokacji, ratowaniu ocalałych, walce z psychopatami oraz oczywiście tysiącami zombie.

Frank West leci już w kierunku obecnych konsol i PC-tów. - Pierwsze części Dead Rising ukażą się na XOne 13 września - wiadomość - 2016-07-24
Frank West leci już w kierunku obecnych konsol i PC-tów.
Nowe wersje pierwszych odsłon Dead Rising:
  • wkrótce na konsolach XOne, PS4 i PC ukaże się Dead Rising;
  • Dead Rising 2 i Dead Rising 2: Off the Record pojawią się na XOne i PS4;
  • prawdopodobnie wszystkie te tytuły zadebiutują 13 września bieżącego roku.

Oprócz tych produkcji, w tym roku fani cyklu doczekają się także czwartej odsłony, która ukaże się 6 grudnia. Tytuł dostępny będzie na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych. W pierwszym przypadku mowa o czasowej wyłączności, gdyż po roku projekt trafi najpewniej na PlayStation 4. Z kolei wydanie PC-towe przez pierwsze 90 dni przeznaczone będzie tylko dla systemu Windows 10. Po tym czasie prawdopodobnie pojawi się na Steamie ze wsparciem dla innych OS-ów.

Dead Rising 4 nie zmieni założeń serii, więc fani wesołego niszczenia zastępów zombie mogą liczyć na tysiące przeciwników przemierzających ulice miasta Willamette, których będziemy pozbywać się właściwie czym popadnie. Jak produkcja prezentuje się w akcji obejrzycie na poniższym materiale tvgry.pl.