Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2016, 10:21

Dead Rising zmierza na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Druga część także doczeka się konwersji

Firma Capcom poinformowała, że pracuje nad konwersjami pierwszego Dead Rising na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Na te dwie ostatnie platformy zmierzają również gry Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record.

Obecnie oczy fanów serii Dead Rising zwrócone są w stronę zapowiedzianej w zeszłym miesiącu czwartej odsłony cyklu, ale okazuje się, że na tej grze nie kończą się plany firmy Capcom względem marki. Wydawca zapowiedział właśnie, że pracuje nad przeniesieniem pierwszego Dead Rising na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Ponadto w produkcji znajdują się konwersje Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record na wspomniane dwie konsole.

Pecetowcy wreszcie będą mogli sprawdzić, jak zaczęła się cała seria. - Dead Rising zmierza na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Druga część także doczeka się konwersji - wiadomość - 2016-07-19
Pecetowcy wreszcie będą mogli sprawdzić, jak zaczęła się cała seria.

W przypadku Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record nie wymieniono wydania komputerowego, gdyż oba tytuły ukazały się już wcześniej na PC. Niestety, na razie nie wiemy, na kiedy zaplanowano premierę wszystkich trzech produkcji, ani jakich ulepszeń powinniśmy się spodziewać. Capcom obiecał jednak, że wkrótce udostępni więcej konkretów.

Przypomnijmy, że pierwsze Dead Rising zadebiutowało w 2006 roku na Xboksie 360. Produkcja nigdy nie doczekała się prawdziwej konwersji na inne platformy. Trzy lata później na Wii trafiło co prawda Dead Rising: Chop Till You Drop, ale była to mocna przeróbka pierwowzoru, z wieloma uproszczeniami spowodowanymi słabszą mocą tej konsoli. Przypomnienie współczesnym graczom tej produkcji ma sens, gdyż jej głównym bohaterem był fotograf Frank West, który powróci jako protagonista w Dead Rising 4.

Dead Rising 2 trafiło do sprzedaży w 2010 roku. Na stanowisku dewelopera wewnętrzne studio japońskiego Capcomu zastąpił kanadyjski zespół Blue Castle Games. Gra ukazała się równocześnie na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Projekt zaoferował nowego bohatera imieniem Chuck Green oraz tryb multiplayer. Produkcja doczekała się dwóch dodatków zatytułowanych Case Zero oraz Case West. W drugim z tych rozszerzeń jako grywalna postać powrócił Frank West.

Natomiast Dead Rising 2: Off the Record to wydana w 2011 roku mocno przerobiona wersja drugiej części cyklu, w której w roli głównego bohatera Chuck Greene został zastąpiony przez Franka Westa. Poza tą zmianą produkcja oferowała także nowe misje, scenki przerywnikowe, lokacje i typy wrogów oraz sporo dodatkowego uzbrojenia. Powróciła także znana z pierwszej części mechanika robienia zdjęć.

Spodziewamy się, że wszystkie trzy produkcje zostaną odświeżone wizualnie i zaoferują pełną zawartość trybów dla pojedynczego gracza. Martwimy się za to o rozgrywki multiplayer. Niestety, wiele remasterów wycina opcję wieloosobowej zabawy, zwłaszcza jeśli w drodze jest pełnoprawna kontynuacja serii. Ułatwia to pracę autorom, a jednocześnie gwarantuje, że wszyscy fani marki skoncentrują się na najnowszej części i tym samym serwery będą bardziej zapełnione. Mamy nadzieję, że w przypadku Dead Rising 2 oraz Dead Rising 2: Off the Record Capcom nie zdecyduje się na taki krok.

  1. Capcom – oficjalna strona firmy
  2. Dead Rising - recenzja gry
  3. Dead Rising 2 - recenzja gry