Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2016, 10:20

autor: Entelarmer

Siódmy epizod Minecraft: Story Mode zadebiutuje pod koniec lipca

Studio Telltale Games ujawniło datę premiery siódmego epizodu gry Minecraft: Story Mode. Z drugim z trzech dodatkowych odcinków zapoznamy się za tydzień, we wtorek 26 lipca.

Od premiery pierwszego epizodu Minecraft: Story Mode – przygodówki studia Telltale Games na licencji popularnego Minecrafta – minęło 9 miesięcy, a pierwszy sezon gry twórcy uznali za na tyle udany, że jeszcze przed debiutem piątego odcinka zapowiedzieli powstanie kolejnych trzech części. Nie powinno to dziwić w kontekście popularności samego Minecrafta – ledwie półtora miesiąca temu poinformowano o rozejściu się ponad 100 milionów egzemplarzy od debiutu w 2011 roku, co oznacza, że produkcja studia Mojang stała się drugą najlepiej sprzedającą się grą wideo w historii, co zapewne przełożyło się na sprzedaż jej fabularnej wersji. Przypomnijmy, że poczynając od wydanego 7 czerwca A Portal to Mystery (czyli szóstego odcinka), gracze otrzymali zupełnie nową historię, w ramach której Jesse i spółka muszą zmierzyć się m.in. z hordą zombie. Teraz zaś Telltale ujawniło datę premiery siódmego epizodu, zatytułowanego Access Denied, który zadebiutuje we wtorek 26 lipca. Tym razem spotkamy się ze „złowieszczą, myślącą maszyną” zwaną PAMA, a głównego bohatera czeka też sesja VR.

Access Denied będzie można zakupić osobno (sugerowana cena to, jak zwykle, 5 dolarów) lub w ramach tzw. Adventure Pass – przepustki dającej dostęp do trzech ostatnich odcinków, w tym do ósmego A Journey’s End?. Zwiastun siódmego epizodu możecie obejrzeć poniżej.

Minecraft: Story Mode to kolejna produkcja Telltale Games oparta na popularnej marce, w tym przypadku niezmiennie popularnym sandboksie Minecraft. W przeciwieństwie do w zasadzie pozbawionego fabuły oryginału, gra oferuje ciekawą fabułę, aczkolwiek znacznie mniej poważną niż w dotychczasowych tytułach studia, w większości przeznaczonych dla dorosłych graczy. Nie brakuje też pewnych nawiązań do hitu studia Mojang w postaci symbolicznego systemu tworzenia przedmiotów oraz budowania konstrukcji.